سایر تجهیزات فروشگاهی

دلایل ضرورت بهداشت و نظافت فروشگاه+ چگونگی حفظ بهداشت در فروشگاه

بهداشت و نظافت فروشگاه

بهداشت و نظافت فروشگاه موضوع مورد بحث ما در این مقاله از کیمیا تندیس، مرکز خرید قفسه و سبد فروشگاهی است، زیرا تمیزی یک فروشگاه بر روی جلوه ظاهری آن تاثیر مثبتی می‌گذارد. همچنین به حفظ ماندگاری و سلامت مواد غذایی موجود در آن کمک زیادی می‌کند و در نهایت نیز رضایت و اعتماد مشتریان را جلب کرده و به افزایش فروش و سود منجر میَ‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع با ما تا انتهای این پست همر اه باشید تا با نکات گفته شده بتوانید بهداشت و نظافت فروشگاه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید ودر نهایت شاهد فروش بیش تر محصولاتتان باشید.

چرا باید به بهداشت و نظافت فروشگاه خود اهمیت دهیم؟

در ابتدای مقاله تا حدودی به دلایل اهمیت نظافت و تمیزی در فروشگاه های خرده فروشی اشاره کردیم، اما آن را خلاصه بیان نمودیم. حالا در این بخش قصد داریم که این موضوع را بیشتر باز کرده و در مورد آن صحبت کنیم.

هر کسب و کاری به دنبال افزایش سود مجموعه خود می‌باشد، برای این منظور لازم است که اقدامات متعددی را انجام دهد. فروشگاه‌های خرده فروشی نیز از این قائده مستثنی نبوده و همواره به دنبال راه‌های مختلف برای افزایش فروششان می‌باشند. برای بالابردن فروش در فروشگاه‌های خرده فروشی باید به مواردی مثل چیدمان قفسه های فروشگاهی، استفاده از تجهیزات فروشگاهی با کیفیت و حفظ دمای متعادل در محیط فروشگاه توجه کرد، همچنین محصولات با کیفیت متنوع را با قیمت‌های مناسب عرضه کرد. امار کنار تمام این موارد، لازم است که بهداشت و نظافت فروشگاه نیز به طور جدی مورد توجه قرار داد.

تماس با فروشنده

یک فروشگاه تمیز و مرتب حس اعتماد و راحتی را در مشتریان ایجاد می‌کند. مشتریان با دیدن محیط تمیز فروشگاه و چیدمان مرتب احساس خوبی را تجربه می کنند و بیشتر به کیفیت و تازگی محصولات آن فروشگاه اعتماد پیدا کرده و به خرید ترغیب می‌شوند. همچنین ایجاد فضای تمیز در خرده فروشی، به نوعی احترام به مشتریان را تداعی می‌کند، احترامی که بدون شک برای هر فردی خوشایند و جذاب است.

نظافت فروشگاه چه مواردی را شامل می‌شود؟

بهداشت و نظافت فروشگاه های زنجیره‌ای موارد متعددی را شامل می‌‌شود که باید همه آنها رعایت گردد تا یک فروشگاه زنجیره‌ای به محیطی تمیز و ایده‌آل برای مشتریان تبدیل شده و حس تازگی و و طراوات را در آنها ایجاد نماید. ما در این بخش به تمام این موارد اشاره می‌کنیم.

تمیزی فضای ورودی

برای ایجاد بهداشت و نظافت فروشگاه، توجه به فضای ورودی اهمیت زیادی دارد. فضای ورودی اولین نقطه‌ای است که مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد. تمیزی این بخش، مشتری را به حرکت به بخش‌های دیگر تشویق می‌کند. در مقابل اگر این قسمت به اندازه کافی تمیز نباشد؛ این احساس را در مشتریان ایجاد می‌کند که تمام بخش‌های دیگر نیز به همین شکل بوده و آنها را از خرید و ورود به داخل فروشگاه دلسرد می‌کند.

کف زمین

کف زمین، قسمت مهم دیگری است که همواره باید تمیزی آن مورد توجه قرار گیرد. به طور معمولا بیش تر فروشگاه‌های خرده فروشی دارای کف پوش سرامیکی سفید هستند و خیلی کم پیش می‌آید که از کف پوش های تیره برای فروشگاه ها استفاده شود. رنگ های سفید و روشن حس تمیزی و طراوات بیشتری را انتقال می دهند، البته به شرطی که همواره تمیز و عاری از هر گونه لک و آلودگی باشند. برای این منظور لازم است که کارکنان بخش نظافت فروشگاه، به طور مرتب کف‌پوش را جارو و طی کنند.

قفسه های فروشگاه

با توجه به چیدمان محصولات مختلف بر روی قفسه های فروشگاه، احتمال نامرتبی و کثیفی در این بخش بسیار بالا است. بنابراین مدیران فروشگاه باید هم به تمیز بودن قفسه‌ها از آلودگی و گرد و خاک توجه داشته باشند، هم نظم و مرتب بودن محصولات روی قفسه‌ها را زیر نظر داشته واز آن غافل نشوند.

جمع‌بندی

در این مقاله نکات مهم در ارتباط با بهداشت و نظافت فروشگاه مورد بررسی قرار گرفت. با رعایت نکات گفته شده، می‌توانید به ایجاد نظافت بهتر در فروشگاه خود کمک کرده و میزان فروش خود را بالا ببرید. فراموش نکنید که استفاده از تجهیزات فروشگاهی استاندارد مثل قفسه های مرغوب با طراحی استاندارد، کار نظافت را برای کارکنان فروشگاه راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند و کمتر لک و آلودگی را جذب خود می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *