راه اندازی فروشگاه برنج | چگونه فروشگاه برنج راه‌اندازی کنیم؟

راه اندازی فروشگاه برنج | چگونه فروشگاه برنج راه‌اندازی کنیم؟

 همان طور که می‌دانید، برنج یکی از محبوب‌ترین ماده‌های غذایی است که ایرانیان استفاده می‌کنند. با برنج می‌توان غذاهای مختلفی را تهیه کرد، به طوری که تعداد قابل توجهی از غذاهای ما ایرانیان با برنج تهیه و یا سرو می‌شود. با توجه به این موضوع، میزان تقاضا و به دنبال آن عرضه برنج بسیار بالا است. تقاضای بالای برنج، برنج فروشی را به یکی از پردرآمدترین شغل‌ها تبدیل کرده است. از این رو ما این مقاله از مجله کیمیا تندیس را به موضوع فروش برنج اختصاص داده‌ و به نکات لازم آن می‌پردازیم. اگر شما هم به دنبال راه اندازی فروشگاه برنج هستید، اما نمی‌دانید این کار را چگونه شروع کنید و به چه میزان سرمایه و چه تجهیزاتی نیاز دارید، با ما تا انتهای این مقاله از  کیمیا تندیس، فروشگاه آنلاین قفسه فروشگاهی همراه باشید.

چرا فروشگاه برنج؟

در طول تاریخ; گندم، جو و برنج سه قوت اصلی مردم ایران یا به عبارتی، ماده‌های غذایی اصلی مورد استفاده آ‌ن‌ها بوده است. با گذشت زمان، جو کم کم جایگاه خود را از دست داده است و در حال حاضر، گندم و برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن غذاها و فرآورده‌های غذایی مختلف تهیه می‌‌‌شود. برنج جایگاه ویژه‌ای در آشپزی ایرانی دارد، به طوری که پخت و سرو تعداد قابل توجهی از غذاهای ایرانی بدون برنج امکان‌پذیر نیست.

برنج در کشور ما و هم در بسیاری از کشورهای دنیا، به صورت گسترده‌ای تولید می‌شود. اما همان طور که می‌دانیم برنج ایرانی از نظر کیفیت، عطر، طعم و بو حرف اول را دنیا می‌زند. برنج ایرانی به صورت گسترده‌ای در شمال کشورمان تولید می‌شود و علاوه بر فروش در بازارهای داخلی، به سایر کشورها نیز صادر می‌‌شود، ولی بخش عمده تولیدات برنج، صرف نیازهای داخلی شده و در بازار داخل کشور عرضه می‌شود.

فروشگاه برنج را میتوان به عنوان یکی از نیازمندی‌های اصلی به شمار آورد که بودن آن در هر شهر و در در هر منطقه‌ای ضروری است. برنج ماده غذایی اصلی تمام مردم ایران است، که به میزان بسیار گسترده‌ای و در حالت‌ها شکل‌های گوناگونی از برنج استفاده می‌کنند همین تقاضای بالا برای برنج در میان مردم ایران، این فرصت عالی اقتصاد را فراهم آورده است و فعالیت در حوزه برنج را به یکی از کسب و کارهای خوب تبدیل نموده است. اگر شما هم می خواهید در حوزه برنج فعالیت اقتصادی داشته باشید، می‌توانید به روش‌های مختلفی این کار را انجام دهید. یکی از بهترین اولین و اصولی‌ترین روش‌ها این است که فروشگاه برنج راه اندازی کنید.

نیاز مردم به برنج هر روز و در تمام فصول سال است، یعنی نمی‌توان گفت که برنج ماده غذایی است که در یک زمان یا یک شخص خاص به آن نیاز داشته باشد، بلکه همه مردم و در همه روزها و فصل‌های سال به این ماده غذایی نیاز دارند و آن را به روش‌های مختلف تهیه می‌کنند. پس اگر شما بتوانید یک فروشگاه برنج راه اندازی کنید که در آن انواع برنج با قیمت مناسب و کیفیت عالی عرضه می‌شود می‌توانید با رقبای خود رقابت کرده و از این کسب و کار سود مناسبی را به دست آورید.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید و نکات مهم در مورد راه اندازی فروشگاه برنج را بیاموزید، تا بتوانید برای کسب و کارتان موارد ضروری را به کار گرفته و به فروش مناسبی دست پیدا کنید.

چرا فروشگاه برنج؟

برای راه‌اندازی فروشگاه برنج، چه مکانی را انتخاب کنیم؟

فرقی نمی‌کند که شما چه نوع فروشگاهی راه‌اندازی می‌کنید، می‌خواهد یک سوپرمارکت کوچک، فروشگاه لوازم خانگی و یا فروشگاه برنج باشد، در هر صورت موقعیت جغرافیایی و مکانی، تاثیر بسیار بالایی در میزان فروش خواهد داشت، بنابراین این موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن غافل نشوید.

مکان انتخابی برای فروشگاه برنج باید به گونه‌ای باشد که مردم به راحتی به آن دسترسی داشته باشد و نکات بهداشتی در آن رعایت گردد، زیرا که برنجی ماده غذایی است که می‌تواند در فضای غیر بهداشتی و با شرایط محیطی نامناسب مثل رطوبت زیاد فاسد شود.

پاخور بودن مغازه اصطلاحی است که در مورد موقعیت جغرافیایی کسب و کارها به کار برده می‌شود، وقتی می‌گوییم پاخور منظورمان این است که موقعیت جغرافیایی فروشگاه به شکلی باشد که به راحتی در دیدرس مشتریان قرار گیرد.

فروشگاه برنج باید در مکانی قرار داشته باشد که تردد شهروندان در آن بالا باشد و محل عبور و مرور و رفت آمد بسیاری از مردم منطقه باشد. در این حالت علاوه بر اینکه می‌توانید به راحتی مشتریان ثابت زیادی را جذب کنید، مشتریان رهگذر و افرادی که شاید فقط چند بار از آن عبور کنند نیز برای خرید به فروشگاه شما مراجعه خواهند کرد.

در زمان‌های نه چندان دور و در سال‌های گذشته برنج فروشی‌ها معمولاً در بازارهای سنتی قرار داشت. باز‌ارهایی که در آنجا می‌توانستید فقط فروشگاه‌های برنج را مشاهده کنید، ولی در حال حاضر این موضوع اهمیت چندانی ندارد، یعنی لزوما قرار نیست مغازه برنج فروشی شما در راستای برنج فروشان باشد و یا در بازارچه سنتی خاصی راه اندازی گردد. مهم این است که در یک مکان تجاری و پر رفت و آمد واقع شود، که شهروندان به آنجا زیاد رفت آمد می‌کنند.

در مورد منطقه‌ای که میخواهید فروشگاه خود را راه اندازی کنید نیز تفاوت زیادی وجود ندارد. یعنی فرقی نمیکند که مغازه بالای شهر یا پایین شهر باشد. زیرا برنج، ماده غذایی اصلی تمام مردم ایران از قشرهای مختلف می‌باشد.

اگر در انتخاب مکان فروشگاه خود هوشمندانه عمل کنید و گزینه مناسبی را برگزینید، بدون شک با تبلیغ و ارائه محصولات با کیفیت می‌توانید مشتریان زیادی را از مناطق مختلف جذب کرده و به سود و درآمد مناسبی دست پیدا نمایید.

برای راه اندازی فروشگاه برنج چه امکاناتی نیاز دارید؟

بدون شک راه اندازی یک فروشگاه برنج نیازمند امکانات و تجهیزات اولیه است که باید آن را تهیه کنید. برای انتخاب تجهیزات و خرید آن‌ها اولین نکته مهم که باید توجه شود وسعت و سطح کاری شما می‌باشد. برای مثال اگر قصد دارید یک فروشگاه بزرگ با وسعت بالا را راه اندازی کنید، لازم است که برای انجام کارهای اداری مجموعه خود یک قسمت مجزا و جداگانه را در نظر بگیرید. به طور نمونه اگر مکانی را برای فروشگاه انتخاب کردید که زیربنا یا طبقات مختلف دارد میتوانید یک طبقه و یا نیم طبقه را به بخش اداری برای انجام کار حسابداری و مدیریتی اختصاص دهید. اگر مجموعه فروشگاه شما به صورت یکسره است و از بخش‌های مختلفی برخوردار نیست، باز هم می‌توان یک قسمت را با پارتیشن جدا کرده و کارمند‌های بخش اداری خود را در آنجا مستقر کنید، تا کارهای اداری و مدیریتی را انجام دهند.

تجهیزات ضروری موضوع مهمی است که در راه اندازی فروشگاه برنج باید مورد توجه قرار گیرد. فرقی نمی‌کند که مغازه برنج فروشی شما چه وسعتی دارد، در هر صورت خرید و تهیه حداقل تجهیزات فروشگاهی، اقدام ضروری است که باید انجام دهید. ما در ادامه به معرفی این تجهیزات مورد نیاز می‌پردازیم.

میز و صندلی، تجهیزات اداری و امکانات رفاهی

برای بخش اداری فروشگاه برنج خود از میز و صندلی‌های اداری استفاده کنید، تهیه این تجهیزات اداری به فروشگاهشان پرستیژ می‌دهد و امکان انجام معاملات راحت و رسمی‌تر با مشتریان به ویژه مشتریان خاصی که به صورت عمده خریداری می‌کنند را برایتان فراهم می‌آورد. برای بخش اداری علاوه بر میز و صندلی، امکانات رفاهی مثل یک آبدارخانه و وسایل پذیرایی را فراهم آورید.

پالت ضروی‌ترین وسیله فروشگاه برنج

پالت یکی از تجهیزات ضروری برای فروشگاه برنج است که باید آن را تهیه کنید. اما پالت چیست و چه کاربردی دارد؟ در این ارتباط باید بگوییم که پالت‌ها به سکوی‌های کوچکی گفته می‌شود که از قابلیت حمل برخوردار است و برای انتقال و نگهداری مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هالتر متریال‌های مختلفی ساخته میشود که این مواد متریال به شرح زیر می‌باشد:

  • چوب
  • چوب‌های فشرده
  • فلزات
  • پلاستیک

برای فروشگاه برنج می‌توانید از پالت‌های مختلف مثل چوبی پلاستیکی و فلزی استفاده کنید، ولی معمولا برای مغازه‌های برنج فروش، به ویژه در انبار آن، استفاده از نوع چوبی رایج‌تر است.

پالت‌های چوبی در مدل‌های دوطرفه و یک طرفه طرف موجود است. این پالت‌های دو طرفه را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های لیفتراک حمل کرد. پالت دوطرفه از هر دو سمت قابلیت استفاده دارد، گزینه مناسب‌تری است و افراد معمولا ترجیح می‌دهند تا از پالت چوبی برای انبار برنج خود استفاده کنند.

نکته مهم دیگر در مورد پالت‌های چوبی استحکام بالای آن‌ها است که در مدل چوبی فشرده این استحکام بیش‌تر است. بنابراین در مقایسه با پالت چوبی معمولی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پالت‌های فلزی هم از استحکام خوبی برخوردار است ولی به مرور زمان دچار زنگ زدگی و خرابی می‌شود.

کاربرد پالت در فروشگاه برنج

چرا از پالت در فروشگاه برنج استفاده می‌شود؟ کاربرد دقیق این وسیله چیست؟ در ارتباط با این سوال باید بگوییم که در فروشگاه برنج مانند سایر فروشگاه‌ها، قفسه کاربرد ندارد به جای پالت به کار گرفته می‌شود.

پالت کاربردهای زیادی دارد و نقش‌های مختلفی را در فروشگاه ایفا می‌کند. ولی مهمترین کاربرد این محصول، انتقال راحت و آسان کیسه‌‌های سنگین برنج، به داخل فروشگاه می‌باشد. با استفاده از پالت‌ها، امکان چینش و شمارش راحت‌تر کیسه‌های برنج و در نتیجه مدیریت آن‌ها به شکل منظم‌تر و راحت‌تری فراهم می‌شود.

پالت‌ها دقیقا مانند قفسه‌های فروشگاهی، نظم را در فروشگاه برنج ایجاد می‌کنند که کاربرد آن‌ها از این جهت نیز قابل ذکر می‌باشد. به طور خلاصه استفاده از پالت‌ٰهای مختلف، به ویژه پالت چوبی در فروشگاه و انبار برنج، از مزیت‌هایی به شرح زیر برخوردار است:

امکان ذخیره‌سازی بیشتر در فروشگاه یا انبار

  • کاهش خطرات حمل و نگهداری برنج
  • کاهش هزینه‌های حمل و نقل
  • زیبایی بصری در فروشگاه برنج و انبار آن

نورپردازی فروشگاه برنج

نورپردازی همیشه عامل مهمی است که در فروشگاه باید به آن توجه شود، زیرا بر روی رفتار مشتری تاثیر دارد و در صورت اجرا شدن، به افزایش تمایل مشتریان برای خرید منجر خواهد شد.

در ابتدا ممکن است، این تصور ایجاد شود که ایجاد یک سیستم نورپردازی در فروشگاه هزینه زیادی را به دنبال خواهد داشت و اقدام مقرون به صرفه‌ای به نظر نرسد. اما باید بگویم که اگر نورپردازی به شیوه درست و اصولی در یک ساختمان یا فروشگاه انجام دهید می‌تواند با کمترین هزینه صورت پذیرد که همین هزینه نیز با افزایش فروش ناشی از نورپردازی جبران می‌شود و منجر به افزایش سود فروشگاه شما می‌شود.

دمای محیط

برنج از جمله مواد غذایی است که دمای محیط بر روی آن تاثیر زیادی دارد، اگر در شرایط محیطی و دمای مناسب نگهداری نشود، می‌تواند به سرعت خراب شود. بهترین مکان برای نگهداری برنج مکان‌های خشک بدون رطوبت با دمای متعادل و به دور از نور آفتاب می‌باشد. مناسب‌ترین دما که برنج در آن ماندگاری بیش‌تری دارد، حداکثر ۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

رطوبت محیطی عامل مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر در فضای محیط نگه‌داری برنج، رطوبت وجود دارد، می‌توانید از دستگاه‌های رطوبت گیر استفاده کنید. در فروشگاه‌های برنج همچنین لازم است که برای انبار از هواکش استفاده کرد.

در آخر باید بگوییم که هر چقدرهم که استانداردهای محیطی، دما و رطوبت را رعایت کنید، اما نگهداری برنج در زمان طولانی می‌تواند خرابی آن را به دنبال داشته باشد و به شما ضرر زیادی برساند. بنابراین حتما در کنار ایجاد شرایط محیطی مناسب، به میزان تقاضا، برنج خریداری کرده و در انبار نگه‌داری کنید.

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *