آشنایی با انواع یخچال نوشیدنی و ویژگی‌های آن‌ها

خچال نوشیدنی

یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی همان‌گونه که از نامشان پیدا است جهت نگهداری انواع مواد نوشیدنی استفاده می‌شود. این نوع یخچال‌ها در رستوران‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین سوپرمارکت‌ها کارآیی بسیار زیادی دارد. این یخچال‌ها معمولاً ایستاده هستند و درون آن‌ها مواد نوشیدنی مانند آب معدنی، نوشابه و انواع آبمیوه‌ها نگهداری می‌شوند. این یخچال‌های نوشیدنی یا بهتر است بگوییم یخچال‌ صنعتی، در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف در بازار موجود هستند که فروشگاه‌دار می‌تواند متناسب با فضای داخلی فروشگاه و کارآیی، آن‌ها را تهیه نماید. نکاتی که در خرید این یخچال‌ها باید به آن دقت کنید، میزان ظرفیت بالای نگهداری، دمای مناسب یخچال، نرخ مصرف پایین و بهره‌وری بالا است. ما در این مقاله از کیمیا تندیس، فروشگاه آنلاین قفسه فروشگاهی  قصد داریم شما را با انواع یخچال‌های ایستاده و کارآیی آن‌ها آشنا کنیم.

چرا به یخچال نوشیدنی نیاز دارید؟

همانگونه که گفته شد، یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی در طرح‌بندی‌ها و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارند. به همین دلیل علاوه بر اینکه از این یخچال‌ها می‌توان در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‎ها استفاده کرد، می‌توانید از آن‌ها در منازل، هتل‌ها و… نیز استفاده کرد. شما می‌توانید از یخچال‌های نوشیدنی با ابعاد کوچک حتی در خانه استفاده کنید و نوشیدنی‌های سرد خود را در مکان‌هایی دور از یخچال اصلی خود ذخیره کنید. هرچقدر ابعاد این یخچال‌ها کوچک‌تر باشد می‌توانید راحت‌تر آن را حمل کنید و در هرجای از خانه که می‌خواهید قرار دهید.

تماس با فروشنده

اما به طور کلی کاربرد اصلی این یخچال‌های نوشیدنی بیشتر در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها است. با توجه به طبقات منظم و قابل انعطافی که در این یخچال موجود است، فروشگاه‌دار می‌تواند به راحتی همه نوشیدنی خود را در هر ابعادی که هستند در این یخچال‌ها نگهداری کنند. این یخچال‌ها دارای دکمه تنظیم دما هستند، به همین دلیل شما متناسب با نوشیدنی موجود می‌توانید دمای آن را تنظیم کنید و از یخ‌زدن نوشیدنی‌ها و ترکیدن آن‌ها جلوگیری کنید. همچنین با وجود شیشه‌ای بودن این مدل از یخچال‌ها، خریدار به راحتی می‌تواند نوشیدنی خودش را انتخاب و خریداری کند.

یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی

آشنایی با یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی و کاربردهای آن

خوب قبل از اینکه یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی مورد نظر خود را انتخاب کنید. بهتر است کمی با ساختار یخچال‌های نوشیدنی آشنا شوید. به طور کلی یخچال‌های نوشیدنی نوعی خاصی از یخچال‌های فروشگاهی هستند. هدف اصلی این یخچال‌ها خنک نگه داشتن انواع نوشیدنی‌های موجود در سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌ها است. طراحی این یخچال‌ها به گونه‌ای است که به عنوان بخش مهمی از طراحی و چیدمان فروشگاه و یا سوپرمارکت به حساب می‌آید. این یخچال‌ها معمولاً به صورت ایستاده و شیشه‌ای هستند از این رو باعث زیبایی‌ بخشیدن به فروشگاه می‌شوند و همچنین نظر خریدار را بهتر به خود جلب می‌کند.

نمای بیرونی یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی

یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که درب جلویی آن‌ها از ترکیب شیشه و ورقه‌های آلومینیومی یا فولاد ساخته شده است. شیشه‌هایی که در این یخچال‌ها به کار رفته، از نوع نشکن بوده و دربرابر ضربات تا حدودی مقاوم هستند. ساختار شیشه‌ای این یخچال‌ها به خریدار این امکان را می‌دهد تا به راحتی بتواند داخل یخچال را مشاهده کند و هرچیزی را که می‌خواهد با باز کردن درب یخچال از داخل آن بردارد. شیشه‌ای بودن درب این یخچال علاوه براینکه کار خریدار را راحت می‌کند، جلوه‌ای زیبا به محصولات داخل یخچال نیز می‌دهد.

دو طرف دیگر یخچال معمولاً از ورقه‌های فولادی یا آلومینیومی ساخته شده است. در بالای درب یخچال فضایی تعبیه شده است که به فروشندگان امکان تبلیغات می‌دهد. در این فضا شما می‌توانید هم نام فروشگاه خود را بنویسید و یا تبلیغات دیگر فروشگاه‌ها را در آن بگذارید.

نمای داخلی

فضای داخلی  یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی از چند طبقه تشکیل شده است. طبقه این یخچال‌ها به گونه‌ای طراحی شده که فروشنده براساس قد و اندازه نوشیدنی‌ها می‌تواند آن را تغییر دهد. یکی از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید، عمق هر طبقه از این یخچال است. چرا که هر چقدر عمق آن بیشتر باشد شما تعداد بیشتری نوشیدنی می‌توانید در آن نگهداری کنید. در یک یخچال نوشیدنی فروشگاهی، به طور معمول عمق هر طبقه بین 40 تا 80 سانتیمتر است که فروشنده با توجه به نوشیدنی‌های خود می‌تواند آن را تغییر دهد. هر طبقه دارای ظرفیت وزن مشخصی نیز هست که باید براساس آن بار بررویش بچینید.

در نمای داخلی یخچال‌های نوشیدنی فروشگاهی یک لامپ LED رنگی نیز طراحی شده است. این لامپ‌ باعث جلب توجه خریداران می‌شود و همچنین باعث می‌شود خریدار به راحتی بتواند درون یخچال را مشاهده کند.

آشنایی با یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی

انواع یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی

خوب همان‌گونه که در بالاتر بیان کردیم، یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی دارای انواع مختلفی است و در اندازه و ظرفیت‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود. همه این یخچال‌ها به شکل ایستاده ساخته می‌شوند اما با ظرفیت‌های مختلف. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با انواع یخچال‌های نوشیدنی آشنا شوید.

یخچال‌ نوشیدنی ایستاده یک درب

یکی از معمولی‌ترین و ساده‌ترین نوع یخچال‌های نوشیدنی، یخچال ایستاده یک درب است. این یخچال در ظرفیت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. برخلاف بسیار از یخچال‌ها که قابلیت تولید در ظرفیت پایین را ندارند، یخچال نوشیدنی ایستاده یک درب این قابلیت را دارد. افراد از این یخچال‌ها می‌توانند در رستوران‌های محلی خود و یا فروشگاه‌های کوچک استفاده کنند. یخچال نوشیدنی ایستاده یک درب به طور کلی بین 2 تا 4 قفسه دارد. به همین دلیل است که برای اماکن کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسلماً هرچقدر تعداد قفسات یخچال بیشتر شود، ظرفیت آن نیز به طبع افزایش پیدا می‌کند و می‌توان در آن تعداد بیشتری نوشیدنی نگهداری کرد. در یخچال‌های نوشیدنی ایستاده تک درب می‌توانید هر طبقه را به یک نوع نوشیدنی اختصاص دهید. در این صورت نمای داخلی یخچال مرتب و بهتر به چشم می‌آید.

یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی ایستاده دو درب

انواع یخچال های فروشگاهی ویژه نوشیدنی دو درب معمولاً در فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای و یا رستوران‌های بزرگ قابل استفاده هستند. هر یک از درها این یخچال‌ها به یک طرف باز می‌شوند. هر قسمت طبقه‌های مجزا به خود را دارد و به همین دلیل شما می‌توانید با مشاهده محصول خود در هر طبقه، درب آن سمت را باز کنید. با وجود طبقات مجزا فروشنده می‌تواند محصولات متنوع‌تری را به خریدار ارائه کند. ظرفیت این مدل از یخچال‌ها به نسبت مدل قبلی بیشتر است. در نمای داخلی این مدل از نورهای نئویی و لامپ‌های LED استفاده شده است. این لامپ‌ها خریدار به خود جذب می‌کند. همچنین با استفاده از روشنایی این لامپ‌ها مصرف‌کننده می‌تواند به راحتی درون یخچال را ببیند و محصول خود را انتخاب کند.

یخچال‌های دو منظوره

از یخچال‌های دومنظوره نیز می‌توان در نگهداری مواد نوشیدنی نیز استفاده کرد. یخچال‌های دو منظوره نیز ساختاری ایستاده دارد و تقریباً شبیه به یخچال‌های نوشیدنی تک درب است. تنها تفاوت این یخچال با مدل دو منظوره در اینجاست که این یخچال به دو بخش تقسیم می‌شود که هر بخش دارای یک درب مجزا است.

دمای این یخچال در هر بسته به نوع عملکردی که دارد متفاوت است. در قسمت بالایی یخچال که نسبت دمای ملایم‌تری دارد می‌توان از نوشیدنی‌های مانند نوشابه، آب و آبمیوه‌ها و… استفاده کرد و از فضای پایینی می‌توانید جهت نگهداری برخی مواد که نیاز به یخ‌زدن دارند استفاده کنید. دمای فضای پایین یخچال همیشه زیر صفر است. به همین دلیل در برخی موارد به فضای پایینی آن فیرز نیز گفته می‌شود.

یخچال کبابی

احتمالاً نام این یخچال بارها و بارها به گوشتان خورده باشد. در حقیقت یخچال‌های کبابی نیز زیرمجموعه‌ای از یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی به حساب می‌آیند. با توجه به اینکه در رستوران‌ها هرروزه افراد زیادی در رفت و آمد هستند و تعداد نوشیدنی بیشتری مصرف می‌کنند پس طبیعی است که رستوران‌ها و کبابی‌ها به یخچال بزرگ‌تری نیاز داشته باشند. این یخچال‌ها دارای دو مدل چهار درب و شش درب هستند. از این مسلماً عمق این یخچال‌ها نیز بیشتر خواهد بود. از یخچال‌های کبابی علاوه بر نگهداری نوشیدنی‌ها، محصولات لبنی نیز نگهداری می‌کنند.

دیگر یخچال‌های نوشیدنی

با توجه به اینکه هر شرکت تولیدکننده یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی، می‌تواند در طرح‌ها منحصر به فرد یخچال نوشیدنی طراحی کند به طبع تعداد یخچال‌های نوشیدنی بسیار زیاد خواهد بود. از این رو همه آن‌ها را نمی‌توان در قالب یک مقاله بیاوریم. ما در این مقاله چند نمونه از رایج‌ترین یخچال‌های نوشیدنی را بیان کرده‌ایم.

انواع یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنیجمع بندی

یخچال فروشگاهی ویژه نوشیدنی را در اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، ساندویچی‌ها و رستوران‌ها دید. این مدل از یخچال‌های جز دسته یخچال‌های صنعتی هستند که بیشتر در موارد فروشگاهی از آن‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی از این یخچال‌های جهت نگهداری مواد نوشیدنی استفاده می‌شود. برای خرید یک یخچال نوشیدنی مناسب ابتدا باید فروشگاه خود را در نظر بگیرید و سپس یخچال مورد نظر خود را انتخاب کنید. فراموش نکنید که شما نمی‌توانید از یک یخچال نوشیدنی دو درب بزرگ در یک فروشگاه کوچک و جمع‌وجور استفاده کنید.

منبع:

www.popsci.com

یخچال فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *