راه اندازی فروشگاه

چرخ دستی جهت باربری دستی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

چرخ‌ دستی باربری یا به اصطلاح چرخ دستی یکی از مواردی است که توسط بشر ساخته شده است. این چرخ‌ها در ابتدا به صورت چوبی ساخته می‌شدند و رفته رفته مدل‌های آن‌ها پیشرفته‌تر شد و به بازار عرضه گردید. این چرخ‌های دستی باربری در فروشگاه‌ها، مراکز خرید بزرگ، بازار، انبارها و هر مکان دیگری بسیار کاربردی هستند و به وسیله‌ آن‌ها افراد می‌توانند بارهای سنگین و حجیم خود را به راحتی جابجا کنند. برای راه‌اندازی یک فروشگاه افراد نیاز به این چرخ‌های دستی خواهند داشت. ما در این مقاله از کیمیا تندیس، فروشگاه آ‌نلاین سبد فروشگاهی قصد داریم با شما در مورد چرخ باربری و همچنین نوع و  کاربردشان صحبت کنیم.

چرخ دستی باربری چیست؟

چرخ دستی باربری یک چرخ دستی است که معمولاً دو یا چهار چرخ دارد. وسیله‌ای جهت حمل بارهای زیاد است که از آن در فروشگاه‌ها، مراکز خرید و بازارهای بزرگ و… استفاده می‌کنند. این ابزار یک وسیله کمکی است که مزایای بسیار زیادی دارد. در ادامه با برخی از مزایای آن آشنا شوید.

چرخ باربری فروشگاهی

مزایای چرخ دستی در فروشگاه‌های بزرگ چیست؟

پیشگیری از انواع آسیب‌هایی که ممکن است به نیروی انسانی دخیل در جابجایی وارد شود.

امروزه روی دوش گذاشتن بارها و جابجا کردن آن‌ها توسط چند فرد در فروشگاه توجیهی ندارد. چرا که در این شرایط تنها کسی که آسیب می‌بیند نیروی انسانی شما است. به همین خاطر اکثر فروشگاه‌های بزرگ از چرخ‌های دستی باربری استفاده می‌کنند در نتیجه کار این افراد در انبار و فروشگاه‌ها آسان‌تر خواهد شد و در نتیجه‌ی استفاده از این چرخ‌های دستی، آسیب به نیروی انسانی کاهش پیدا می‌کند.

انتقال حجم بار بیشتر در زمان کمتر

با استفاده از چرخ‌های دستی باربری می‌توان حجم بیشتری بار را جابه‌جا کنید. به همین دلیل اگر قرار است برای جابجا کردن بار توسط انسان زمان بیشتری صرف شود شما با استفاده از یک چرخ باربری می‌توانید همان مقدار بار را در زمان کمتری جا‌به‌جا کنید.

کاهش خسارت و ضربه احتمالی به بارها در هنگام حمل‌ و نقل

هنگامی که بار توسط نیروی انسانی و دستان او صورت می‌گیرد، ممکن است بار از دست فرد به پایین پرتاب شود یا از دست او بیفتد در نتیجه خسارت زیادی به بار وارد خواهد شد. اما در صورتی که بار برروی چرخ دستی یا همان چرخ باربری درست چیده شود و توسط آن جابه‌جا شود، خطر افتادن و یا ضرب دیدگی آن بسیار کمتر خواهد بود. پس یکی از مزایای استفاده از چرخ‌ دستی باربری کاهش ضربات و خسارت به بارها در هنگام جابه‌جایی است.

نیاز کمتر به نیروی انسانی برای حمل بار

شما با خرید چند چرخ دستی باربری به راحتی می‌توانید نیروی انسانی کمتری را برای حمل بار خود استخدام کنید. به عنوان مثال اگر شما برای جابه‌جایی 1000 کیلوگرم بار نیاز به 10 نیروی انسانی دارید احتمالاً با چند چرخ دستی و 5 نفر نیروی انسانی می‌توانید بار را به راحتی جابه‌جا کنید. با یکبار هزینه کردن و خرید چرخ دستی نیاز شما به نیروی انسانی کاهش پیدا خواهد کرد.

حفظ کلاس کاری مطابق با دنیای مکانیزه امروزی

امروزه در کل دنیا از چرخ‌ دستی برای راحت‌تر شدن کار خود استفاده می‌کنند. از این رو کل دنیا به سمت مکانیزه شدن رفتند.

تماس با فروشنده

انواع چرخ دستی

چرخ دستی‌های باربری در بازار دارای تنوع بسیار زیادی هستند. این چرخ‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دیده می‌شوند. براساس نوع کاربردی که از این چرخ‌ها انتظار دارید و براساس بزرگی و کوچکی و میزان بار خود می‌توانید از یک مدل بهره ببرید. طراحی این چرخ‌ها به گونه‌ای است که کاملاً منطبق با نیاز کاربران بوده و راحتی کار را برای آنها به دنبال دارد.

باربرهای دستی با تک چرخ

اگر شما یک فروشگاه جمع‌وجور دارید و شاید در روز تا سقف 300 کیلوگرم بار را جابه جا می‌کنید نیازی به چرخ‌های باربری بسیار بزرگ نخواهید داشت. باربرهای دستی با تک چرخ حدود 300 کیلوگرم را به راحتی تحمل می‌کنند. این مدل از چرخ‌ها مناسب برای فروشگاه کوچک، متوسط و سوپرمارکت‌ها مناسب هستند. همچنین انبارهایی که روزانه حداکثر 300 کیلو بار را جابه‌جا می‌کنند این چرخ انتخاب مناسبی برای آن‌ها است.

چرخ‌های دستی با 4 چرخ

نوع دیگر چرخ‌های باربری، چرخ‌های دستی با 4 چرخ هستند. این مدل از چرخ دستی‌ها در سایزهای مختلفی در بازار موجود هستند. سایز کوچک چرخ‌های دستی با 4 چرخ معمولاً برای جابجایی بارها با حجم کم در فروشگاه‌ها و انبارها استفاده می‌شوند. این باربرها سایز بزرگ نیز دارند که کاربرد صنعتی دارند. طراحی این باربرهای 4 چرخ به گونه‌ای است که دو چرخ گردان در عقب خود دارند به همین دلیل به راحتی می‌توانند چرخش داشته باشند و از این رو کنترل راحت‌تری خواهند داشت. فرقی نمی‌کند شما چه نوع فروشگاهی دارید از این مدل می‌توانید همیشه استفاده کنید فقط مهم سایز انتخابی شما است.

چرخ‌های دستی با 4 چرخ

باربرهای دستی با بدنه آلومینیومی

همانگونه که می‌دانید فلز آلومینیوم دارای وزن کم و تحمل وزن زیاد است به همین دلیل این فلز یکی از فلزهای مناسب برای تولید باربرهای دستی است. از این چرخ دستی باربری می‌تواند جهت حمل وسایل سبک وزن‌تر استفاده کرد. از بابربرهای دستی با بدنه آلومینیوم می‌توانید در موارد کاربردی‌تر بهره ببرید.

چرخ‌های دستی با بدنه آهنی

در انبارها و فروشگاه‌هایی که وزن کالاها بسیار سنگین است بهترین گزینه چرخ‌های دستی با بدنه آهنی است. این چرخ‌های دستی باربری بسیار مستحکم هستند از این رو دوام بالایی دارند پس در نتیجه برای مصارف صنعتی کاربردی‌تر هستند.

باربرهای تاشو

چرخ دستی‌های دستی تاشو برای فروشگاه‌هایی که فضای کمی برای نگهداری چرخ دستی‌ها دارند مناسب است. این گزینه یک گزینه مناسب برای سوپرمارکت‌ها است. پس از استفاده از چرخ دستی باربری می‌توانید به راحتی ان را جمع کنید و در گوشه‌ای قرارش دهید. پس اگر فضای زیادی در دسترس شما نیست حتماً بهترین گزینه برای شما باربرهای دستی هستند.

چرخ دستی باربری تاشو

چرخ‌های دستی نامسون

این باربرها بسیار جالب هستند و از بکارگیری یک ایده تولید شده‌اند. طراحی این چرخ دستی باربری به این صورت است که از پلاستیک فشرده‌ی تاشو فضای بسته و محدودی را برای حمل ایجاد کرده است.

باربرهای دستی سه چرخ یا پله‌رو

امروزه اکثریت انبارها به صورت زیر پله یا فضای پایینی فروشگاه قرار دارند به همین دلیل همیشه تعدادی پله وجود دارد تا به بار به انبار منتقل شود. به همین دلیل برای حل این موضوع ابتکاری که به خرج داده شده باعث گردیده تا شرکت‌های تولیدکننده باربرهای دستی سه چرخ یا پله‌رو را بسازند. این چرخ‌های دستی باربری می‌توانند حداکثر تا 500 کیلو بار را متحمل شوند. همچنین می‌توان از طریق آن‌ها بار را در طول راه‌پله‌های طولانی جابه‌جا کنید.

چرخ‌های دستی با دسته قابل تنظیم

همان‌گونه که گفته شد بارها می‌توانند به نیروهای انسانی آسیب وارد کنند و یا ممکن است بخاطر یک بی‌احتیاطی به زمین بیفتند و به بار آسیب وارد شود در این صورت شما ضرر زیادی به فروشگاه وارد خواهد شد. از این رو برای جلوگیری از آسیب‌های فردی و یا بار باید از باربرهای دستی با دسته قابل تنظیم استفاده کرد. در این صورت فردی که بار را با چرخ حمل می‌کند می‌تواند متناسب با قدش دسته چرخ را تنظیم کند. در این صورت هم آسیب به کمر وی وارد نخواهد شد و هم تعادل فرد بیشتر حفظ می‌شود و بار را به راحتی می‌تواند کنترل کند. در این صورت امکان ریخته شدن آن بسیار کم خواهد بود.

در پایان

ما در این مقاله از کیمیاتندیس سعی کردیم شما را با چرخ‌های دستی باربری بیشتر آشنا کردیم و انواع آن را بیان کردیم از این رو با توجه به نوع فروشگاه خود می‌توانید خرید متناسبت‌تر داشته باشید. برای مشاوره و خرید می‌توانید از طریق سایت کیمیاتندیس نیز اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *