تمیز کردن قفسه فلزی فروشگاهی و بازگرداندن درخشش آن با چند تکینک ساده

تمیز کردن قفسه فلزی فروشگاهی و بازگرداندن درخشش آن با چند تکینک ساده

تمیز کردن قفسه فلزی فروشگاهی، موضوع مورد بحث ما در این مقاله از سایت کیمیا تندیس، فروشگاه آنلاین قفسه فروشگاهی  است، که می‌خواهیم در مورد آن اطلاعاتی را به شما ارائه کنیم. با توجه به اینکه تمیز نگه داشتن بخش‌های مختلف فروشگاه، به ویژه قفسه‌های فروشگاه، بر روی میزان فروش تاثیر زیادی دارد و به مشتری حس بهتری را انتقال می‌دهد، ما تصمیم گرفتیم نکات مهم پیرامون آن را بیان کرده و در مورد آن با شما صحبت کنیم. قفسه‌بندی فلزی، یک راه عالی برای نگهداری و چیدمان کالا در فروشگاه‌ها است. قفسه‌بندی این امکان را ایجاد می‌کند که کالاها را با نظم در جای خود قرار دهید و بدین شکل محصولات زیادی را در فضای کم بچینید. با توجه به اینکه چه نوع وسایلی را در قفسه‌ها نگهداری می‌کنید، طبقات قفسه کثیف می‌شود، ضمن اینکه گردو غبار و آلودگی نیز باعث کثیف شدن قفسه‌ بندی فروشگاه می‌شود. از این رو شما نیاز دارید که قفسه فلزی فروشگاه را تمیز کنید.

مواد لازم برای تمیز کردن قفسه‌های فلزی

برای تمیز کردن قفسه فلزی فروشگاه، به پارچه نرم گردگیری و دستمال کاغذی نیاز پیدا خواهید کرد. ضمن اینکه لازم است از محلول و مواد پاک کننده نیز استفاده کنید، برای این منظور گزینه‌های انتخابی زیادی پیش روی شما وجود دارد. برای مثال می‌توان جوش شیرین، سرکه، مایع ظرفشویی و الکل را اشاره کرد. در میان این موارد ذکر شده، بهترین گزینه برای تمیز کردن فلزات، استفاده از محلول‌های سرکه و ‌آب است. سرکه یک ماده غیر شیمیایی است که به راحتی در دسترس بوده و ضمن اینکه تمیزی و درخشش عالی قفسه‌های فلزی را به دنبال خواهد داشت.

تمیز کزدن قفسه فلزی فروشگاه

دستور عمل تمیز کردن قفسه فلزی فروشگاهی

در ابتدا باید تمام کالاها را از روی قفسه بردارید و این کار با دقت و بدون عجله انجام دهید. تمیز کردن را از قفسه‌های بالایی شروع کرده و به سمت قفسه‌‌‌های پایینی حرکت کنید، تا گرد و غبار هر طبقه قفسه به پایین ریخته و دوباره کاری نشود. سپس قفسه‌ها را با یک دستمال گردگیری تمیز کنید، تا قفسه‌ها به خوبی از گرد و غبار و آلودگی‌ها پاک شوند. پس از تمیز کردن قفسه‌‌ها از گرد و غبار، نوبت به آن می‌رسد که لک‌ها و کثیفی‌های باقی‌مانده را به طور اساسی تمیز کنید. این کار را با یک پارچه نرم و محلول تمیز کننده( محلول سرکه- محلول مایع ظرفشویی و…) که از قبل آماده کرده بودید، انجام دهید. در صورت لزوم می‌توانید در نهایت قفسه‌ها را آبکشی نمایید، اما فراموش نکنید که پس از آن قفسه‌‌ها را به سرعت با دستمال نرم خشک کنید، زیرا مطمئنا دوست ندارید که قفسه‌های شما زنگ بزنند.

تمیز کردن قفسه‌های سیمی

تمیز کردن قفسه‌های سیمی، شاید کمی سخت‌تر از قفسه‌های فلزی به نظر برسد، اما در نهایت این نوع قفسه‌ها را می‌توان با اصول مناسب خود تمیز کرد و تمام شکاف‌ها و گوشه‌های کوچک آن را از آلودگی‌ها پاک کرد. لکه‌های موجود بر روی قفسه، می‌تواند به صورت چسبنده و یا غیر چسبنده باشد. تمیز کردن کثیفی‌های خشک و غیر چسبنده، با یک دستمال خشک پاک می‌شود، اما برای پاک کردن آلودگی‌های چسبناک لازم است که از پاک‌کننده‌های اسیدی استفاده کنید. پس در ابتدا قفسه‌ها را با یک دستمال نرم پاک کنید تا گرد و غبار و تمام کثیفی‌های خشک تمیز شوند. سپس روی یک اسفنج، مقداری سرکه و یا محلول مایع ظرفشویی ریخته و با آن تمام قفسه‌ها را پاک کنید و در آخر نیز با یک دستمال، طبقه‌های قفسه‌ها را خشک کنید.

تماس با فروشنده

تمیز کردن قفسه فلزی زنگ زده

ممکن است برخی از قفسه‌های فلزی فروشگاه شما، به مرور زمان و در اثر رطوبت و سایر عوامل محیطی، دچار زنگ زدگی شده باشد. اگر قفسه‌ها بیش از حد زنگ زده و احساس می‌کنید ظاهر ناخوشایندی را در دید مشتری ایجاد می‌کند و یا اینکه براده‌های آهن آن نیز کالاهای قفسه را کثیف می‌کند، حتما قفسه‌ها را تعویض کرده و اقدام به خرید قفسه فروشگاهی جدید  نمایید. در غیر این صورت اگر زنگ زدگی قفسه‌ها در حد زیادی نیست، نیازی ندارید برای تعویض کردن آن هزینه کنید، بلکه بهتر است آن‌ها را تمیز کنید.

تمیز کردن قفسه فلزی زنگ زده خیلی کار سخت و زمان‌بری نیست، می‌توانید این کار را به نوعی انجام دهید که علاوه بر تمیز کردن، به بیش‌تر زنگ زدن قفسه‌ها منجر نشود. مراحل انجام آن به شرح زیر است:

  • برای رفع زنگ زدگی قفسه‌‌ها، از کاغذ سنباده استفاده کنید و آن را سنباده کنید.
  • روی بخش‌های زنگ زده مقداری نمک بریزید.
  • ترکیبیی از سرکه سفید و آبلیمو را به مقدار مساوی آماده کنید و این محلول را روی نمک بریزید.
  • اجازه دهید که محلول به مدت ۵ دقیقه روی سطوح زنگ زده باقی بماند.
  • پس از گذشت زمان ۵ تا ۸ دقیقه، این محلول را از روی سطح پاک کنید.
  • در آخر محل را با آب بشویید و دوباره به خوبی خشک کنید تا هیچ گونه رطوبتی بر روی آن باقی نماند.

جمع‌بندی

در قفسه فلزی فروشگاهی خواه اینکه قفسه‌ها فقط گرد و غبار محیطی را خود جذب کرده باشد، یا اینکه خیلی کثیف شده و یا حتی زنگ زده باشد، با استفاده از چند ابزار اولیه ساده و کمی کار، درخشش اولیه آن‌ها قابل بازگشت است. ما در این مقاله به روش‌های تمیز کردن قفسه فروشگاهی اشاره کردیم. فراموش نکنید که قفسه‌های فروشگاهی باید همیشه تمیز و درخشان باشد، زیرا این موضوع جلوه زیباتری به فروشگاه شما خواهد داد و مشتری را برای خرید بیش‌تر ترغیب می‌کند.

منبع:

thecleaningcompany.ca

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *