۴ نکته در طراحی و چیدمان قفسه فروشگاهی پوشاک

قفسه فروشگاهی پوشاک | چیدمان قفسه

اگر فرد فعال در حوزه پوشاک و لباس باشید، احتمالا به این نتیجه رسیدید که برای موفقیت و افزایش فروش، عوامل مختلفی دخیل هستند. در کنار عامل اصلی یعنی کیفیت و قیمت لباس‌ها، موارد جانبی مثل چیدمان پوشاک در فروشگاه و انتخاب قفسه فروشگاهی پوشاک تاثیر زیادی بر جلب توجه مشتری و افزایش فروش دارد. با توجه به اینکه جیدمان و قفسه‌بندی فروشگاهی پوشاک، نقش مهمی در بالا بردن آمار فروش و موفقیت دارد، ما تصمیم گرفتیم یک مقاله از مجله کیمیا تندیس، فروشگاه آنلاین قفسه فروشگاهی را به این موضوع اختصاص داده و در مورد آن با شما صحبت کنیم.

طراحی و چیدمان قفسه فروشگاهی پوشاک

همان طور که اشاره کردیم، نحوه طراحی و چیدمان قفسه فروشگاهی پوشاک، نقش مهمی در افزایش فروش لباس‌ها دارد. در عین حال چیدمان اشتباه و غیر اصولی می‌تواند مشتریان را سردگم کرده و میل و انگیزه آن‌ها را برای خرید از بین ببرد. برای چیدمان درست قفسه‌های لباس، لازم است که نکاتی رعایت شود، که به این نکات در مورد قفسه بندی فروشگاهی پوشاک در  ادامه اشاره می‌کنیم.

طراحی و چیدمان قفسه فروشگاهی پوشاکرنگ دکوراسیون داخلی مغازه

رنگ‌بندی از جمله مواردی است که بر روی چیدمان قفسه‌های لباس در فروشگاه‌های پوشاک تاثیر زیادی دارد. شاید با خود بگویید که رنگ چه ارتباطی نحوه چیدمان لباس‌ها بر روی قفسه‌ها دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب رنگ جذاب و هماهنگ برای دکوراسیون قفسه ها، می‌تواند به زیباتر دیده شدن لباس‌ها در نگاه مشتری منجر شود. رنگ‌ها در جلب نظر مشتریان قدرت زیادی دارند. بنابراین استفاده از رنگ‌های زیبا، مشتریان را به سمت مغازه شما می‌کشاند. می‌توانید از چند رنگ هماهنگ یا مکمل یکدیگر برای فروشگاه خود استفاده کنید. اما بهتر است در این زمینه زیاده روی نکنید و رنگ‌های مختلف زیادی را به کار نبرید. فراموش نکنید همواره زییایی در سادگی است.

تماس با فروشنده

در انتخاب رنگ برای قفسه‌ها باید در نظر داشته باشید که کدام رنگ‌ها می‌توانند حس مثبتی را به مشتری القا کنند. برای مثال رنگ‌هایی آبی آرامش بخش بوده و رنگ‌های گرمی مثل قرمز و نارنجی، حس نشاط و شادی را در افراد ایجاد می‌کنند. البته که این رنگ قفسه‌ها باید متناسب با رنگ المان‌ها و عناصر دیگر فروشگاه باشد، تا در نهایت بتواند جلوه بصری زییایی را برای فروشگاه شما ایجاد نمایند.

طراحی قفسه‌بندی پوشاک

طراحی و نوع قغسه‌بندی پوشاک در جذب مشتریان و مشتاق کردن آن‌ها به خرید تاثیر بسیار زیادی دارد. زمانی که قفسه‌بندی یک مغازه لباس فروشی در دید مشتریان جذاب و شیک باشد، آن‌ها را به ورود به مغازه و سپس خرید تشویق می‌کند. ققفسه‌بندی مغازه شما باید به شکلی باشد که از ویترین، بتواند توجه مشتریان را جلب کند. یعنی مشتریان با نگاه کردن از ویترین مغازه، جذب طراحی و قفسه‌بندی فروشگاه پوشاک شما شوند.

در طراحی قفسه‌بندی پوشاک باید این نکته را در نظر داشته باشید که لباس‌های جدیدتر و جذاب‌تر را بیش‌تر در دید مشتری قرار دهید. در کنار طراحی قفسه‌بندی باید به نورپردازی نیز توجه داشته باشید. یعنی باید برای قفسه‌ها نورپردازی را در نظر بگیرید که پوشاک را زیباتر و بهتر جلوه دهد و همچنین هماهنگ و در راستای نورپردازی کلی فروشگاه باشد.

طراحی قفسه‌بندی پوشاکنورپردازی کلی فروشگاه

در بخش قبلی به نورپردازی قفسه مغازه لباس فروشی اشاره کردیم و گفتیم که باید در راستای نورپردازی کلی فروشگاه باشد. اما اینجا می‌خواهیم بیشتر نورپردازی کلی فروشگاه را مورد بررسی قرار دهیم. نورپردازی از دیگر عوامل مهم در تشویق مشتریان برای ورود به فروشگاه و ترغیب آن‌ها به خرید است. اهمیت نورپردازی بر میزان فروش شما و جلب نظر مشتریان، موضوعی ثابت شده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. میزان نور باید به اندازه و کافی در تمام بخش‌های مغازه شما باشد، تا به بهتر و زیباتر دیده شدن اجناس در فروشگاه منجر شود.

چیدمان قفسه فروشگاهی پوشاک

بهتر است در چیدمان قفسه ها، سبک‌های مدرن را به کار ببرید و از چیدمان‌های به سبک سنتی فاصله بگیرید. از المان‌های مدرن مثل قفسه‌های دیواری استفاده کنید. طاقچه‌های معلق و باکس‌های زمینی نیز از دیگر مواردی است که در چیدمان قفسه‌ها می‌توانید استفاده کنید. سعی کنید یک چیدمان منظم را برای قفسه‌بندی پوشاک، در فروشگاه خود در نظر بگیرید. چیدمان منظم و دسته‌بندی شده لباس ها، جلوه ظاهری عالی را در فروشگاه ایجاد خواهد کرد، جلوه‌ای که در نگاه اول بر روی مشتری تاثیر گذاشته و باعث ایجاد تصویر ذهنی مثبت در او به کسب و کار شما می‌شود. ضمن ایجاد این حس زییا، چیدمان منظم و دسته‌بندی شده لباس‌ها در فروشگاه، به مشتریان کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند در مدت زمان کوتاه و به راحتی لباس‌های مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند و بدین شکل از سردرگمی مشتریان در فروشگاه جلوگیری می‌کند.
خلاقیت در چیدمان قفسه‌های لباس را فراموش نکنید، سعی کنید خلاقیت به خرج داده و ترندهای روز را به کار ببرید.

جمع‌بندی

اگر مالک یک فروشگاه پوشاک هستید، باید بدانید که فروش بالا و موفقیت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. جیدمان قفسه فروشگاهی پوشاک یکی از این عوامل است که ما آن را در این مقاله به طور کامل شرح داده و تمام نکات مهم آن را نیز بیان کردیم.

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *