اصول چیدمان فروشگاه| ۹ ترفند طلایی در چیدمان که فروش را بالا خواهد برد.

نحوه چیدمان اصولی فروشگاه

از چیدمان اصولی فروشگاه چه می‌دانید؟ آیا از تاثیر آن بر میزان فروش آگاهی دارید؟ این موضوع مهم و مورد بحثی است که لازم دانستیم، یک مقاله از سایت کیمیا تندیس را به آن اختصاص دهیم. طراحی و چیدمان فروشگاه، از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا که چینش درست آن می‌تواند مشتری را به سمت خرید محصولات بیش‌تری سوق دهد، چیدمان غیراستاندارد نیز مانند یک عامل بازدارنده عمل کرده و مشتری را از خرید و گشت بیش‌تر در فروشگاه منصرف کند.
اگر شما هم صاحب یک فروشگاه هستید، پیشنهاد می‌کنیم، که با ما در این مقاله همراه باشید، زیرا رعایت تنها چند نکته ساده مربوط به چیدمان اصولی فروشگاه که در اینجا به آن اشاره کردیم، می‌تواند میزان فروشتان را به شکل شگفت‌انگیزی تغییر دهد.

دلایل ضرورت چیدمان اصولی فروشگاه

چیدمان اصولی فروشگاه، در درجه اول زیبایی و جذابیت را ایجاد می‌کند و از این نظر احساس بهتری را به مشتری انتقال داده و بر روی رفتار خرید او تاثیر می‌گذارد. در کنار ایجاد جذابیت و زیبایی ظاهری برای فروشگاه، امکان خرید راحت‌تر نیز برای مشتری با یک چیدمان اصولی فراهم می‌شود.

تماس با فروشنده

زمانی که چیدمان کالاها در فروشگاه، به صورت اصولی باشد، مشتری می‌تواند به راحتی در تمام قسمت‌های فروشگاه حرکت کرده و کالای مورد نیاز خود را پیدا کند، بدون اینکه وقت زیادی از او را بگیرد. همین راحتی و سرعت در خرید، بر روی رفتار مشتری تاثیر زیادی خواهد گذاشت و به صورت ناخودآگاه او را به سمت خرید بیش‌تر سوق می دهد.

در مقابل اگر مشتری پس از ورود به فروشگاه، سردرگم شود و نتواند در زمان کوتاه و به راحتی کالای مورد نیاز خود را پیدا کند، فروشگاه را ترک کرده و احتمال اینکه دوباره همین فروشگاه را انتخاب کند، خیلی کم است.

نکته مهم دیگر این است که قفسه‌های فروشگاه باید به شکلی چیده شده باشد، که رفت و آمد بین‌ آن‌ سخت نباشد و مشتری بتواند در بین آن‌ها حرکت کند و محصولات را از قفسه‌ها بردارد.

تا اینجا که در مورد اهمیت چیدمان اصولی فروشگاه دانستیم، یک سوال اساسی و مهم مطرح می‌شود‌، آن هم اینکه اصلا چیدمان صحیح فروشگاه چگونه است؟‌ چطور باید تمامی کالاها مرتب و اصولی در فروشگاه چیده شود؟ چینش و قرار گرفتن کالاها در هر فروشگاه بر چه مبنا و پایه‌ای انجام می‌شود‌؟ برای چیدمان درست کالاها در فروشگاه به چه عناصری نیاز داریم؟ در ادامه، به پاسخ این سوالات به صورت کامل همراه با جزئیات، از چیدمان درب ورودی فروشگاه تا چیدمان در بخش صندوق می‌پردازیم و تمام نکات مهم آن را نیز بیان می‌کنیم.

چیدمان درست در فروشگاه چه ضرورتی دارد؟

چیدمان ورودی فروشگاه باید به چه صورت انجام شود؟

به عنوان یک مشتری فرض کنید که وارد یک فروشگاه زنجیره‌‌ای می‌شوید، ورودی فروشگاه‌، اولین چیزی است که می‌بینید. به همین دلیل ورودی هر فروشگاه،‌ باید به شکلی باشد که حس دعوت و خوش‌‌آمدگویی را به مشتری القا کند و به صورت غیر مستقیم او را به خرید تشویق نماید. اگر دقت کرده باشید‌، از درب‌‌های تمام شیشه بزرگ برای ورودی فروشگاه‌‌ها استفاده می‌شود و به صورت جذاب طراحی شده‌اند. درب‌های شیشه‌ای بزرگ‌‌، توجه مشتریان را جلب کرده و به آن‌ها دید بهتری از کالاهای موجود در داخل فروشگاه می‌دهد.

ایجاد امکان حرکت آسان مشتری در داخل فروشگاه

دوباره خود را به عنوان مشتری تصور کنید‌، پس از عبور از درب ورودی فروشگاه‌، شما دوست دارید مستقیما و به سرعت وارد بخش داخلی فروشگاه شوید‌، تا سریعا کالاهای مورد نیازتان را خریداری کنید. بنابراین پس از ورودی فروشگاه‌، باید چیدمان به شکلی انجام شود‌‌‌، که اجازه توقف را به مشتری ندهد و او را به شکل ناخودآگاه به سمت داخل سوق دهد. برای این منظور نباید بعد از ورودی فروشگاه‌‌، فضای زیادی را خالی بگذارید،‌ بلکه باید قفسه‌‌ها با فاصله خیلی کمی از درب ورودی چیده شده باشد. همچنین می‌توانید از المان‌ها و تابو‌های راهنما برای هدایت مشتریان به داخل فروشگاه استفاده کنید.

تعبیه کردن تابلوه‌های تخفیف و قرار دادن آن در دید مشتری به صورت بزرگ و برجسته در این بخش، مشتری را به حرکت به داخل فروشگاه و خرید تشویق می‌کند. حضور کارمندان فروشگاه در این فضا‌‌‌، اقدام موثر دیگری است که می‌توان انجام داد. کارمندان به مشتریان کمک کرده و ‌آن‌ها را راهنمایی می‌کنند‌‌‌،‌ تا خرید راحت‌تری انجام دهند. همچنین به سوالات احتمالی مشتریان نیز پاسخ می‌دهند.

بسیاری از فروشگاه‌ها‌‌‌، محصولات خاص، پرفروش‌‌ و یا کالاهایی که تخفیف زیادی دارد، را در این قسمت قرار می‌دهند‌، تا به خوبی توجه مشتریان را جلب کند. به طور مثال، کتاب‌ فروشی‌ها،‌ این فضا را به نمایش کتاب‌‌های پرفروش اختصاص می‌دهند. مشتری پس از عبور از بخش ورودی فروشگاه و همچنین گذر از این قسمت، وارد فروشگاه شده و به دنبال محصولات مورد نظر خود برای خرید می‌گردد و در فروشگاه حرکت می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که قفسه‌ها با فاصله استاندارد از یکدیگر قرار گیرند‌ و جلوی حرکت راحت مشتری نگیرد.

حرکت آسان مشتری در فروشگاه

چیدمان فضای خروجی فروشگاه و صندوق پرداخت

مشتری پس از حرکت در داخل فروشگاه و برداشتن محصولات مورد نظر‌‌‌‌، باید پرداخت را انجام دهد. مشتریان معمولا برای پرداخت،‌ به سمت درب خروجی حرکت می‌کنند و انتظار دارند‌‌ که صندوق پرداخت در آنجا باشد. به همین دلیل در تمامی فروشگاه‌های بزرگ ،‌ صندوق در قسمت خروجی قرار می‌گیرد.

فضایی از فروشگاه را برای استراحت مشتریان اختصاص دهید.

برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای خیلی بزرگ‌، کتاب‌فروشی‌ها‌‌‌‌ و فروشگاه‌های لباس‌، بهتر است که فضاهایی را خالی گذاشته و آن را به استراحت مشتریان اختصاص دهید. برای این منظور می توانید از صندلی و یا مبل‌های کوچک راحتی استفاده کنید. البته این کار بیش‌تر در کتاب فروشی و یا مراکز فروش لباس‌‌، ایده خوبی است. زیرا توجه مشتریان در زمان استراحت‌‌‌‌، به موارد دیگری نیز جلب می‌شود و احتمال خرید آن‌‌ها را افزایش می‌دهد. ضمن اینکه این کار به طور کلی،‌ احساس خوبی را به مشتریان داده و میزان رضایتمندی‌ آن‌ها را افزایش می‌دهد.

۹ نکته مهم که برای چینش محصولات در قفسه‌ها  باید بدانید.

نحوه چینش دسته‌های مختلف محصولات در قفسه‌ها‌‌‌‌، موضوع مهم دیگری است که در هر فروشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد و طبق استاندارد آن صورت پذیرد. چندین نکته در این ارتباط وجود دارد که به شرح زیر است:

۱. در فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای بزرگ‌، بخش ابتدایی به غرفه‌های غذا اختصاص پیدا می‌کند‌‌‌، و احتمال جذب مشتریان را در همان ابتدا که در فروشگاه هستند‌‌، افزایش می‌دهد. در فروشگاه‌‌های خرده‌فروشی‌‌‌‌‌، قفسه‌‌های اول‌ محل قرارگیری تنقلات و خوراکی‌ها است.

۲. موادغذایی فاسدشدنی‌‌‌، مثل لبنیات،‌ گوشت‌، مرغ‌‌‌، فرآورده‌های پروتیینی در بخش انتهایی فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌، در یخچال‌‌های مخصوص نگه‌داری می‌شود. از آنجا که لبنیات و مواد پروتیینی از اقلام ضروری در سبد خرید بیش‌تر مشتریان است‌‌‌‌‌، باید در بخش انتهایی فروشگاه قرار گیرد‌‌‌، تا مشتری مجبور شود برای خرید آن،‌ تا انتهای فروشگاه برود‌‌‌‌‌، که بدین شکل احتمالا برای خرید محصولات دیگر که در مسیر حرکت او وجود دارد، وسوسه می‌شود.

۳. قفسه‌ها و راهرو‌های وسط فروشگاه‌‌‌، محل قرارگیری کالاهایی است‌‌‌، که از خریدهای همیشگی و روزانه اکثریت مشتریان است. برای مثال قهوه و چای را می‌توان در این ارتباط بیان کرد. نکته جالب مورد توجه دیگر‌‌‌‌‌، قرارگیری کالاهای گران‌تر در طبقات میانی قفسه‌های فروشگاه دقیقا هم سطح با دید شما است. قرار گرفتن کالاهای گران‌تر از برندهای معروف‌‌، هم سطح دید مشتری‌‌‌‌، او را برای خرید محصول تشویق می‌کند. به همین دلیل معمولا این دسته از کالاها یعنی کالاهای معروف را در قفسه‌های میانی قرار می‌دهند.

قفسه‌های میانی فروشگاه

۴. در چینش محصولات خرده‌فروشی‌ها‌‌، کودکان را فراموش نکنید. این بدین معناست که طبقاتی از قفسه‌ها که هم رده دید و یا چشم کودکان است‌، باید به کالاها و مواد غذایی مخصوص آن‌ها اختصاص پیدا کند. اگر دقت کرده‌ باشید در تمام فروشگاه‌های خرده‌فروشی، خوراکی‌هایی که کودکان را به وجد می‌آورد، در طبقات هم قد کودکان به شکلی جذاب چیده می‌شود‌، تا بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد و دسترسی به آن‌ها برای کودکان راحت باشد.

۵. طبقات پایین قفسه‌های فروشگاه‌ به اقلام بزرگ و فله‌ای اختصاص پیدا می‌کند. کالاهایی که با وزن زیاد خود ممکن است که باعث شکستن طبقات قفسه‌ها شوند. قرار دادن این دسته از کالاها در طبقات پایین امکان دسترسی راحت مشتری به آن‌ها را فراهم می‌آورد.

۶. همان طور که اشاره کردیم، صندوق کنار درب خروجی فروشگاه قرار می‌گیرد‌. این کار موجب می‌‌گردد تا مشتریان مسیر فروشگاه را به طور کامل تا درب خروجی طی کنند و در طی مسیر کالاهای دیگر توجه آن‌ها را جلب کند و احتمال خرید را در آن‌ها افزایش دهد.
برای افزایش فروش‌، باید به قفسه‌هایی که در نزدیک و یا پشت صندوق‌ وجود دارد،‌ دقت داشته باشید. این قفسه‌ها‌، برای چیدن محصولات کوچکی مثل آدامس، پاستیل، شکلات‌های کوچک و سایرتنقلات کوچک جذاب گزینه‌ مناسبی است. زیرا این کالاها توجه کودکان و یا حتی افراد بزرگسال که در صف صندوق ایستاده‌اند، را جلب می‌کند وآن‌ها ر به سمت یک خرید آنی سوق می‌دهد.

۷. هرگز، هیچ کدام از قفسه‌های فروشگاه را خالی نگذارید و به موقع آن‌ها را پر کنید. خالی ماندن قفسه‌ها‌، حتی تعداد کمی از آن‌ها‌، دید منفی را در ذهن مشتری ایجاد کرده و اشتیاق او برای خرید را از بین می‌برد. ضمن اینکه از جذابیت جلوه ظاهری فروشگاه، به میزان زیادی می‌کاهد.

۸. طبقات بالایی قفسه‌ها‌، معمولا کم‌تر مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرند و فروش کم‌تری را به خود اختصاص می‌دهند. به همین علت توصیه می‌شود که در این بخش، کالاهایی با تخفیف ویژه از برندهای خیلی محبوب و محصولات خاص قرار داده شود.

۹. در انتهای فروشگاه‌ و قفسه‌های پشتی آن، کالاهای ضروری مثل دستمال کاغذی‌، مواد شوینده،‌ پوشک بچه و … می‌شوند. کالاهایی که خرید آن برای بسیاری از مشتریان ضرورت دارد. با قرار دادن در انتهای فروشگاه، مشتری مجبور می‌شود، مسیر فروشگاه را برای خرید آن تا انتها طی کند.

چیدمان اصولی فروشگاه

جمع‌بندی

از آنجا که چیدمان اصولی فروشگاه‌، می‌تواند به شکل فوق‌العاده‌ای فروش را افزایش دهد، در مقابل عدم چینش درست‌ آن، مثل یک عامل بازدارنده عمل می‌کند‌، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم و نکات مهم آن را نیز بیان کنیم. ما در این مطلب علاوه بر توضیحات مناسب در مورد چیدمان اصولی فروشگاه،‌ یک چک لیست در در مورد نحوه چینش محصولات در قفسه‌ها را برای شما آورده‌ایم که ۹ نکته مهم و عالی را در بر می‌گرفت.

راه اندازی فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *