۵ نکته چیدمان محصولات غذایی در هایپرمارکت ها که باید بدانید!

۵ نکته چیدمان محصولات غذایی

وقتی صحبت از راه اندازی فروشگاه مواد غذایی می‌شود، موارد زیادی باید در نظر گرفته می‌شود. تجهیزات فروشگاهی یکی از این موضوعات است. هر فروشگاه و یا سوپرمارکت برای فروش و عرضه مواد غذایی به تعداد و مدل‌هایی از تجهیزات فروشگاهی نیاز دارد که ما در این مقاله از کیمیا تندیس می‌خواهیم با شما در مورد قفسه فروشگاهی مواد غذایی، ویژگی‌هایی که باید داشته باشد صحبت کنیم و راهنمای لازم در مورد خرید قفسه سوپرمارکتی را نیز بیان کنیم.   

قفسه فروشگاهی مواد غذایی و کاربرد آن  

قفسه فروشگاهی مواد غذایی و قفسه های سوپرمارکت چه کاربردی دارد؟ چرا باید از قفسه فروشگاهی مواد غذایی استفاده کنیم؟ این قفسه‌ها چگونه بر روی میزان فروش تاثیر می‌گذارند؟ قفسه‌های فروشگاهی مخصوص مواد غذایی چه تفاوتی با سایر قفسه‌ها دارند؟  در  خرید قفسه فروشگاه مواد غذایی چه نکاتی باید توجه کنیم؟

قفسه‌های فروشگاهی به طور کلی محلی برای نمایش کالاها و محصولات هستند. به بیانی آن‌ها اولین نقطه تماس محصول با خریدار هستند. مشتریان محصولات را بر روی قفسه‌ها مشاهده کرده و تصمیم به خرید آن می‌گیرند. یک قفسه فروشگاهی شیک می‌تواند چیدمان فروشگاه را ارتقا دهد و محیط و فضایی جذاب را ایجاد کند که در آن مشتری به خرید ترغیب می‌شود.  

این موارد برای قفسه فروشگاهی مواد غذایی نیز صدق می‌کند. اگر چیدمان و قفسه‌بندی مواد غذایی به صورت برنامه ریزی شده و استراتژیک باشد، می‌تواند به خوبی مشتریان را با کالاهای قرار داده شده در قفسه‌ها درگیر کند و آن‌ها را به خرید ترغیب کند که در آخر به فروش بیشتر و کسب سود بالاتر منجر خواهد شد. قفسه‌های فروشگاهی مواد غذایی با قفسه‌های استفاده شده در فروشگاه‌های پوشاک، لوازم یدکی و سایر فروشگاه‌ها تفاوت دارد. البته برخی مدل‌های قفسه‌های فروشگاهی مثل قفسه‌های فلزی برای انواع فروشگاه‌ها قابل استفاده است.

نحوه چینش محصولات در قفسه فروشگاهی 

در یک بیزینس خرده فروشی مثل فروشگاه یا سوپر مارکت مواد غذایی، درک چیدمان درست مواد غذایی اهمیت زیادی دارد. شما باید آن را به شکل هوشمندانه اجرا کنید، تا بتوانید فروش بیشتری را تجربه کنید. برای چیدمان درست محصولات در قفسه‌های فروشگاهی مواد غذایی ما در اینجا به چند نکته اشاره می‌کنیم که این نکات به شرح زیر است:  

  • مهم‌ترین محصولات را هم سطح با دید مشتریان قرار دهید تا بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. قفسه‌ها را طوری بچینید که میان آن‌ها مسیر حرکت برای مشتریان ایجاد شود. به طوری که هم رفت و آمد میان قفسه‌ها برای مشتریان راحت باشد و هم موجب استفاده بهینه از فضا شود. این موضوع برای سوپرمارکت‌های بزرگ بیش‌تر صدق می‌کند.  
  • در چیدمان و تعداد مواد غذایی وکالاهایی که بر روی قفسه‌ها قرار می‌دهید، متعادل عمل کنید. این بدین معناست که شما نه باید قفسه‌ها را بیش از حد با کالاهای زیاد شلوغ کنید و نه قفسه‌ها را خالی رها کنید. شلوغ کردن قفسه‌ها با کالاهای زیاد، چشم مشتری را خسته کرده و او را از خرید منصرف می‌کند، ضمن اینکه از نظر زیبایی ظاهری نیز تاثیر منفی دارد. بیش از حد خلوت بودن قفسه‌ها نیز، ذهنیت بدی در مشتری ایجاد کرده و باز هم او را از خرید و ماندن بیشتر در فروشگاه منصرف می‌کند.  
  • نظم در چینش محصولات روی قفسه فروشگاهی مواد غذایی نیز فاکتور مهم دیگری است که نباید از آن غافل شوید. از همان ابتدا محصولات را به صورت منظم و دسته‌بندی شده در قفسه‌ها قرار دهید. در طی زمان نیز به محصولات دقت داشته باشید که اگر بر اثر جابه جا شدن محصولات توسط مشتریان نظم خود را از دست داده است، دوباره به صورت منظم در جای خود قرار گیرد. 
  • در خرید قفسه سوپری دقت نمایید. به زیبایی و جذابیت ظاهری قفسه فروشگاهی مواد غذایی نیز توجه کنید. قفسه‌های استاندارد، مستحکم با رنگ‌بندی‌های جذاب را برای فروشگاه مواد غذایی خود خریداری کنید. زیرا رنگ قفسه‌ها نیز بر روی جلب توجه مشتریان تاثیرگذار است. ظاهر و رنگ‌بندی جذاب می‌تواند مشتریان را به خرید ترغیب کند. 
  • مطمئن باشید که قفسه‌ها اطلاعات کامل را در مورد محصول مثل قیمت، وزن، برند و… را به مشتریان می‌دهد. این اطلاعات باید در قالب یک تیکت بالا و یا پایین محصولات در قفسه‌ها قرار گیرد. 

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *