راه اندازی فروشگاه

۷ تکنیک طلایی چیدمان درست در هایپرمارکت که فروش را متحول می‌کند!

چیدمان درست در هایپرمارکت

وقتی وارد یک فروشگاه زنجیره‌ای و یا سوپرمارکت می‌شوید، شاید در نگاه اول، این مکان‌ها را به عنوان یک فضایی پر از مواد غذایی و کالاهای متعددی ببینید که کنار هم چیده شده‌اند، تا شما آن‌ها را خریداری کنید. اما چیدمان این کالاها در کنار یکدیگر، همین جوری تصادفی و اتفاقی نیست، بلکه از یک نظم خاصی پیروی می‌کنند و طبق قواعد خاصی چیده شده است. این موضوع را می‌توان با چیدمان درست در هایپرمارکت تعریف کرد، موضوعی که قرار است ما در این مقاله از کیمیا تندیس به آن بپردازیم.

آشنایی با چیدمان درست در هایپرمارکت

تماس با فروشنده

 

محل قرارگیری محصولات ضروری

همان طور که می‌دانید برخی از محصولات موجود در هر هایپرمارکتی از جمله وسایل ضروری به شمار می‌رود که مشتریان مجبور به خرید آن‌ها هستند. محل قرارگیری این دسته از کالاها و همچنین مواد غذایی فاسد شدنی مثل لبینات، انتهای فروشگاه است. دو دلیل برای آن وجود دارد که به شرح زیر می‌باشد:

چیدمان درست در هایپرمارکت، موضوع مهمی است که نباید از آن غافل شد، زیرا یک عامل تعیین کننده در رفتار خرید مشتری است و روی ضمیر ناخودآگاه او تاثیر بسیاری دارد. بدین جهت چینش محصولات و قفسه‌ها در هایپر مارکت‌، مطابق با اصول و قواعد خاصی انجام می‌گیرد که برگرفته شده از مسائل روانشناسی است، که ما به مهم‌ترین آن‌ها در این مقاله اشاره کرده و نکات پیرامون آن را نیز بیان نمودیم.

1 نظر در “۷ تکنیک طلایی چیدمان درست در هایپرمارکت که فروش را متحول می‌کند!

  1. sam گفت:

    عالی بود. اطلاعات کافی و غنی در مطلب موجود بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *