راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

خرید یخچال فروشگاهی هزینه نسبتا بالایی را به دنبال دارد ودر عین حال یکی از تجهیزات ضروری هر فروشگاه مواد غذایی است که نمی‌توان از آن صرف نظر کرد. بنابراین باید در این ارتباط دقت لازم را به عمل آورد تا بهترین خرید از یخچال فروشگاهی را انجام داد. ما در این مقاله از کیمیا تندیس، فروشگاه قفسه فروشگاهی،  یک راهنمای خرید یخچال فروشگاهی را برای شما آماده کردیم، تا با استفاده از آن بتوانید یک خرید خوب از این کالا را با توجه به نوع نیاز خود و میزان بودجه‌ای که داشتید، انجام دهید. بنابراین اگر به دنبال خرید یخچال فروشگاهی مناسب برای کسب و کار خود هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

نکات و راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

شما برای خرید یخچال فروشگاهی می‌خواهید مطمئن شوید که از همان ابتدا تصمیم درستی می‌گیرید و این نگرانی را دارید. حال اگر خرید یخچال را دفعه اولی است که انجام می‌دهید، بدون شک این نگرانی شما بیش‌تر خواهد بود. در دفعه اول ممکن است که شما ندانید که می‌خواهید چه چیزی بخرید و دقیقا به دنبال چی هستید و قصد خرید کدام نوع از یخچال فروشگاهی را دارید.

اولین کار برای خرید یخچال فروشگاهی این است که در ابتدا مطمئن شوید که کدام مدل یخچال فروشگاهی به هدف شما کمک می‌کند و پاسخگوی نیاز فروشگاه و مشتریانتان است. باید مطمئن شوید که یخچال مورد نظر خود را از یک برند معتبر انتخاب می‌کنید و از کیفیت بالایی برخوردار است. در کنار اینکه یک برند معتبر را انتخاب کردید، لازم است که به نکات دیگری توجه کنید که ما به این نکات در ادامه اشاره می‌کنیم.

نکات مهم خرید یخچال فروشگاهی

درجه حرارت

اولین چیزی که در خرید یخچال فروشگاهی باید به آن توجه کنید، دمای آن است. همه یخچال‌های فروشگاهی با دمای یکسانی طراحی نشده‌اند. اما اکثر یخچال‌های تجاری به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانند دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه فارنهایت را تحمل کرده و فریزر ‌آن نیز می‌توانند دمای -۲ درجه تا دمای ۲ درجه را تحمل کنند. تغییر اندازه یخچال بر روی دمای آن نیز تاثیر دارد.

تماس با فروشنده

اندازه و متراژ فروشگاه نکته مهم در راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

اندازه فروشگاه و واحد تجاری نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه زیادی کنید. قبلا اینکه یخچال را برای خرید انتخاب کنید، باید نوع نیاز خود به یخچال را تجزیه و تحلیل کنید. در این ارتباط به سوالات زیر در ذهن خود پاسخ دهید.

آیا قصد دارید که یخچال را در یک آشپزخانه کوچک تجاری یا یک فروشگاه بزرگ قرار دهید؟‌ در یخچال می‌خواهید چه نوع مواد غذایی را نگهداری کنید؟ مواد فریزی یا خوراکی‌هایی مثل انواع نوشیدنی که نیاز به دمای زیر صفر فریزری ندارند.

اندازه فروشگاه شما چقدر است‌؟ آیا یک سوپر مارکت کوچک محلی است و یا یک فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای؟ بدون شک هر چقدر که میزان فروشگاه بزرگ‌تر و فروش بالاتری را داشته باشید، باید یخچال بزرگ‌تر و حتی در تعداد بیش‌تری خریداری کنید که به دنبال آن باید هزینه بیش‌تری را نیز بپردازید. بنابراین یک واحد تجاری بزرگ‌تر، علاوه بر هزینه بیش‌تر برای خرید، هزینه تعمیر و نگهداری زیادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

محل

مکان و محل فروشگاه شما نیز بر روی تصمیم خرید تاثیرگذار است و در بحث راهنمای خرید یخچال فروشگاهی موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. منظور از محل در اینجا، مکان دقیق قرارگیری یخچال در فروشگاه، رستوران و هر واحد تجاری دیگر است. برای مثال اگر می‌خواهید یخچال فروشگاهی را برای آشپزخانه رستوران خریداری کنید، باید از قبل مشخص کنید که قرار است یخچال را در کجای آشپزخانه قرار دهید، باید مطمئن شوید که آیا در مکان مورد نظر شما جا به اندازه کافی برای یخچال وجود دارد و حتما آن مکان را به طور دقیق اندازه بگیرید. چه سایز یخچالی برای محل مورد نظر شما مناسب است؟ آیا امکان حمل و نقل راحت یخچال به مکان مورد نظر شما وجود دارد؟

مواد غذایی

نوع مواد غذایی که قرار است در یخچال نگهداری کنید نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و نوع یخچال شما را مشخص می‌کند. زیرا برای هر گروه از مواد غذایی، یخچال مناسب ‌و مخصوص آن را باید خریداری کرد.

برای مثال یخچال‌های ویترینی خوابیده که نوعی از یخچال‌های مدرن فروشگاهی هستند برای نگهداری مواد غذایی مثل بستنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته برای نگهداری گوشت، مرغ و مواد غذایی فریزی آماده نیز یخچال‌‌های ویترینی به کار گرفته می‌‌شوند. در این ارتباط مقاله‌ای را با عنوان بهترین یخچال‌های ویترینی خوابیده را آماده کردیم که می‌توانید آن را مطالعه کنید. در مثال دیگر می‌توان نوشیدنی‌ها را اشاره کرد که برای نگهداری آن‌ها در فروشگاه، از یخچال‌های ویترینی ایستاده که درب‌های شیشه‌ای دارند، استفاده می‌‌شود.

کندانسور

نکته مهم دیگر در راهنمای خرید یخچال فروشگاهی که لازم است اشاره‌ای به آن داشته باشیم، کندانسور است. خرید یک یخچال با کندانسور بی کیفیت می‌تواند منجر به خرابی کمپرسور یخچال شود. خرابی کمپرسور شما را مجبور می‌کند که برای حل مشکل به طور مرتب با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

بدنه یخچال

شما در هنگام خرید یخچال فروشگاهی، باید به بدنه و قفسه آن نیز توجه داشته باشید. دقت کنید که آیا بدنه و کابینه یخچال خوب است، درب‌های آن در چه وضعیتی هستند، آیا در یخچال به راحتی باز و بسته می‌شود، آیا هنگام بسته شدن درب، چراغ‌ها خاموش می‌شود. به طور کلی تمام بدنه، طبقات و درب یخچال را به خوبی بررسی کنید.

جمع‌بندی راهنمای خرید یخچال فروشگاهی

در جمع‌بندی راهنمای خرید یخچال فروشگاهی باید اشاره کنیم که هر چقدر که برای خرید یخچال بیش‌تر هزینه کنید، بدون شک مدل بهتر و کاربردی‌تر آن را خواهید داشت. اما این لزوما بدین معنا نیست که حتما باید هزینه زیادی کنید و گران‌ترین آن را خریداری کنید. بلکه نکته مهم‌تر این است که باید مناسب‌ترین یخچال را با توجه به میزان بودجه، اندازه فروشگاه و نوع نیاز خود به یخچال خریداری کنید که ما به تمام این موارد در این مقاله اشاره کردیم.

منبع:

small-bizsense.com

یخچال فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *