هر آنچه از یخچال ویترینی خوابیده باید بدانید

هر آنچه از یخچال ویترینی خوابیده باید بدانید

در هر فروشگاه مواد غذایی‌، حداقل یک نوع از یخچال‌ فریزهای فروشگاهی برای نگه‌داری مواد غذایی خراب شدنی وجود دارد. فرقی نمی‌کند که فروشگاه، یک هایپرمارکت زنجیره‌ای بزرگ باشد، یا یک سوپرمارکت محلی; در هر صورت برای مواد نگه‌داری آن دسته از مواد غذایی که نیاز به دمای سرد دارند، باید حداقل از یک یخچال یا فریزر فروشگاهی استفاده کرد. یخچال‌های فروشگاهی با توجه به نوع کاربرد و استفاده، انواع مختلفی دارند، که یخچال ویترینی خوابیده یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های آن می‌باشد. بدین جهت ما این مقاله از کیمیا تندیس، مرکز خرید سبد فروشگاهی و میز چک اوت  را به یخچال ویتنرینی اختصاص داده و در مورد ویژگی‌ها و کاربردها، مزایا و معایب آن با شما صحبت کنیم.

استفاده از یخچال در فروشگاه مواد غذایی چه ضرورتی دارد؟

همان طور که می‌دانید تعداد زیادی از مواد غذایی و خوراکی نباید در دمای بالایی نگه‌داری شوند و برای سالم و تازه ماندن به هوای سرد نیاز دارند. از این رو برای نگهداری آن‌‌ها، یخچال و یا فریزر ضرورت دارد. در این ارتباط می‌توان لبنیات را مثال زد که باید حتما در یخچال نگه‌داری شود، در غیر این صورت به سرعت فاسد می‌شود. بنابراین یخچال و یا فریز، یک وسیله ضروری در هر فروشگاه مواد غذایی به شمار می‌رود، اما یخچال‌‌های مورد استفاده در فروشگاه‌، با یخچال خانگی و معمولی تفاوت داشته و به صورت اختصاصی در انواع مختلف فقط برای استفاده در فروشگاه‌ها،‌ طراحی و ساخته شده است.

یخچال‌ فروشگاهی مانند هر وسیله و دستگاه دیگری در دنیای امروز، همگام با پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییرات زیادی شده و مدل‌‌های جدید آن به صورت کاربردی‌تر ارائه شده است. در گذشته یخچال‌های فروشگاهی در بخش پیشخوان فروشگاه قرار می‌گرفت و فقط توسط فروشنده قابل دسترسی بود و امکان برداشتن محصولات از داخل آن توسط مشتریان میسر نبود.

یخچال‌های قدیمی که بیش‌تر از ورق گالوانیزه ساخته شده بودند و به صورت خوابیده و یا ایستاده بود، تنها یک هدف را دنبال می‌کردند،‌ آن هم حفظ کیفیت مواد غذایی و جلوگیری از خراب شدن آن‌ها‌ در دمای پایین. با گذشت زمان، یخچال‌های قدیمی جای خود را به یخچال‌های جدید‌تری مثل یخچال و فریزرهای ویترینی فروشگاهی دادند، یخچال‌هایی که در کنار حفظ کیفیت مواد غذایی‌، هدف دیگری یعنی جلب توجه مشتری و افزایش فروش را نیز دنبال می‌کنند.

یخچال‌های ویترینی فروشگاهی یا همان یخچال فروشگاهی خوابیده، مدل‌های مختلفی دارد، یک نوع از یخچال فروشگاهی است که شاید هنوز خیلی شناخته نشده است، اما کاربردهای بسیاری دارد و می‌تواند جایگزین‌ مناسبی برای یخچال‌های فروشگاهی ایستاده به شمار رود. در ادامه شما را با کاربرد یخچال فریزر خوابیده فروشگاهی آشنا می کنیم.

آشنایی با یخچال ویترینی فروشگاهی و کاربردهای آن

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم، یخچال‌های مدرن با ظاهر و طراحی متفاوت جایگزین یخچال‌‌های فروشگاهی قدیمی شده است. یخچال‌‌های مدرن به دو دسته یخچال ویترینی خوابیده و یخچال ویترینی ایستاده تقسیم‌بندی می‌شود،‌ که ما در اینجا می‌‌خواهیم به مدل ویترینی خوابیده بپردازیم.

یخچال‌های ویتریتی خوابیده، از ارتفاع کم‌تر از یک و نیم متر برخوردار است، اما در مقابل عرض و عمق بیش‌تری دارد. برای نگهداری و قرار دادن یک نوع از مواد غذایی به کار برده می‌شود، این بدین معناست که اگر می‌خواهید فقط یک مدل محصول، برای مثال بستنی را در یک یخچال قرار دهید، مدل ویترینی خوابیده انتخاب مناسبی است. در یخچال‌‌های خوابیده دسترسی به محصولات داخل آن، به راحتی امکان‌پذیر است.

آشنایی با یخچال ویترینی فروشگاهی و کاربردهای آن

یخچال‌های ویترینی خوابیده از ظرفیت سرمایشی زیر صفر برخوردار هستند.

بیش‌تر یخچال‌های خوابیده، در حقیقت از نوع فریزری هستند که آن هم به دلیل دمای زیر صفر آن‌ها است. اگر دقت کرده باشید، در یخچال‌های خوابیده فروشگاهی، معمولا مواد غذایی مثل بستنی، گوشت و… که نیاز به دمای زیر صفر دارند، قرار داده می‌شود. با وجود اینکه بیش‌تر از یخچال‌‌های ویترینی خوابیده برای نگهداری این دسته از مواد غذایی استفاده می‌شود، اما از یخچا‌ل‌های زیر صفری ایستاده نیز می‌توان برای این منظور استفاده کرد. حالا چرا در این موارد یخچال‌‌های خوابیده به ایستاده ترجیح داده می‌شود و در بیش‌تر فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ دلیل آن در ظرفیت سرمایشی بهتر و قدرت بالاتر موتور یخچال خوابیده است که در بخش زیرین یخچال قرار دارد و فشار کم‌تری به کمپرسور یخچال وارد می‌کند.

تماس با فروشنده

مدل‌‌های جدید یخچال‌های خوابیده ویترینی

یخچال‌‌های ویترینی خوابیده از تنوع زیادی برخوردار هستند. برخی از آن‌ها یخچال‌های خوابیده ساده با یک درب کشویی هستند، اما مدل‌های دیگری از آن وجود دارد که با طراحی‌ و ساخت مدرن‌تری به بازار عرضه شده‌اند. مدل‌های مدرن‌‌های از ویژگی‌‌هایی مثل بکارگیری شیشه‌های شفاف، طراحی‌های دو درب، طراحی مخصوص فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای، درب‌های کشویی و… برخوردار هستند.

ویژگی‌های ذکر شده در مورد مدل‌های مدرن یخچال ویترینی، ‌آن‌ها را به یکی از تجهیزات مورد نیاز در هر فروشگاه زنجیره‌‌ای و سوپرهای پروتئینی تبدیل کرده است. زیرا در کنار نگه‌داری مواد غذایی خراب شدنی در دمای زیر صفر و حفظ کیفیت آن‌ها، جلوه خوبی را برای دکوراسیون فروشگاه ایجاد می‌کند. ضمن اینکه به دلیل سهولت استفاده و در دسترس بودن، استفاده بهینه از فضا و نمایش محصولات به مشتریان،‌ می‌تواند در افزایش فروش تاثیر زیادی داشته باشد.

استفاده از یخچال‌های ویترینی فقط محدود به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ نمی‌شود،‌ بلکه به دلیل تنوع در ابعاد و اندازه، امکان بکارگیری آن در سوپرمارکت‌های محلی نیز وجود دارد. استفاده از این یخچال‌ها‌، جلوه شکیل‌تری را به فروشگاه داده و آن را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

جالب است بدانید که یخچال‌های خوابیده با عنوان یخچال‌های جزیره نیز شناخته می‌شوند. یخچال جزیره فروشگاهی یا همان یخچال ویترینی خوابیده که از جمله کاربردی‌ترین یخچال های صنعتی به شمار می‌روند، برای نگه داری انواع شیرینی، محصولات پروتئینی، بستنی و… مورد  استفاده قرار می گیرند. یخچال های جزیره فروشگاهی در انواع مختلف یخچال جزیره شیشه تخت، یخچال جزیره شیشه خم، یخچال موتور مرکزی و یخچال جزیره موتور سرخود ساخته و به بازار عرضه می‌شود.

مدل‌‌های جدید یخچال‌های خوابیده ویترینی

چند نکته کلیدی برای خرید یخچال ویترینی خوابیده

تا اینجا با یخچال ویترینی خوابیده و کاربردهایش آشنا شدیم، حالا در این بخش قصد داریم با شما در مورد خرید آن صحبت کرده و نکات مهم را بیان کنیم. برای اینکه بتوانید یک خرید خوب از یخچال ویترینی داشته باشید، لازم است که در ابتدا نوع نیاز خود به یخچال را شناسایی کنید. چون یخچال‌های ویترینی برای کاربردها و نگه‌داری مواد غذایی مختلف، با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال یخچالی که برای نگه‌داری بستنی استفاده می‌شود با یخچال مورد استفاده برای نگه‌داری گوشت، مرغ و مواد پروتئینی متفاوت است.

موضوع مهم دیگری که در خرید یخچال ویترینی باید به آن توجه شود، اندازه، ابعاد و ظرفیت ذخیره‌سازی یخچال است. این ویژگی‌‌ها نیز در مد‌ل‌های مختلف،‌ متفاوت است. برای این موضوع نیز باید نیازسنجی انجام دهید. برای مثال اگر یک سوپرمارکت کوچک محلی دارید، یک یخچال کوچک جمع و جور گزینه خوبی برای شما خواهد بود و فضای زیادی از مغازه شما را نمی‌گیرد. در مقابل برای فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های بزرگ،‌ دیگر یک یخچال کوچک گزینه مناسبی نخواهد بود. به طور کلی در خرید یخچال ویترینی خوابیده و هر نوع دیگری از تجهیزات فروشگاهی مدرن و قدیمی، باید به ابعاد و اندازه آن توجه کرده و آن را متناسب با اندازه فروشگاه خود و میزان فروش، خریداری کنید.

قیمت یخچال خوابیده فروشگاهی

قیمت یخچال خوابیده فروشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد و یک فاکتور مهم در خرید برای خریداران به شمار می رود. یخچال فروشگاهی شیشه ای خوابیده از آنجا که در اندازه و مدل های مختلفی ساخته می شوند، با قیمت های گوناگونی نیر به فروش می‌رسد. در واقع می توان گفت که اندازه مهم ترین عامل در تعیین قیمت است. از این رو  قبل از خرید می توانید با یک تماس از قیمت فریزر خوابیده فروشگاهی و فیمت انواع یخچال فریزر ویترینی فروشگاهی به طور دقیق اطلاع پیدا کنید.

جمع‌بندی

یخچال ویترینی خوابیده، یکی از انواع یخچال‌های صنعتی به شمار می‌رود که در فروشگاه‌‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این یخچال‌ها ظرفیت سرمایشی بسیار بالایی دارند‌، از این رو برای مواد غذایی که نیاز به نگهداری در فریزر دارند مثل بستنی، گوشت و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله به یخچال‌های ویترینی خوابیده نگاهی داشتیم و اطلاعاتی را در مورد کابردها، ویژگی‌ها،‌ مزایا،  نحوه خرید و همچنین قیمت یخچال ویترینی خوابیده ارائه کردیم، تا بتوانید بهترین خرید از این نوع یخچال را متناسب با نیاز خود انجام دهید.

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *