چه مدل قفسه‌ای برای یک فروشگاه شال و روسری مناسب است؟

قفسه‌ مناسب شال‌فروشی

شال و روسری یکی از البسه مورد نیاز تمام خانم‌‌های ایرانی است. بدون شک هر بانوی ایرانی به مغازه شال و روسری مراجعه کرده و خریدی را از این پوشاک ضروری برای خود انجام داده است. حتی در برخی موارد نیز آقایان خرید شال و روسری را انجام می‌دهند، زیرا روسری پوشاک مناسبی برای هدیه دادن است و از این جهت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اهمیت شال و روسری در استایل خانم‌‌ها و همچنین فروش بالای آن، فروشگاه‌ها و مغازه‌‌های مختلف به صورت جداگانه به این نوع از البسه اختصاص پیدا کرده است. نکته مهم در مورد مغازه‌های شال و روسری، قفسه بندی و نحوه چیدمان آن است. به همین علت ما در این مقاله از کیمیا تندیس، فروشگاه آنلاین قفسه فروشگاهی  قصد داریم با شما در مورد قفسه‌ مناسب شال‌فروشی صحبت کنیم.

ویژگی‌‌های مهم هر فروشگاه شال و روسری

ما در بخش از مقاله، در ابتدا به خود فروشگاه‌‌های شال و روسری می‌پردازیم و شما را بیش‌تر با این دسته از فروشگاه‌ها، انواع شال و روسری و مشتریان آن آشنا می‌کنیم. همان طور که می‌دانید و اشاره کردیم بیش‌تر مشتریان هر مغازه روسری فروشی را خانم‌‌‌ها تشکیل می‌دهند، مگر در موارد کمی که آقایان به منظور خرید هدیه به این فروشگاه‌ها مراجعه کنند. مشتریان خانم فروشگاه‌های شال و روسری از سنین مختلف هستند و این البسه برای آن‌ها از ضروریات است. بنابراین شال و روسری فروشی، شغلی است که با تعداد زیادی از مشتریان روبرو است و در صورت عملکرد درست و رعایت تمام نکات لازم، سود خوبی را به همراه دارد.

تماس با فروشنده

نکته مهم دیگر، تنوع بالای شال و روسری است، که ترندهای آن نیز دائما تغییر می‌کند و باید مطابق با سلیقه مشتریان تغییر کند. برای فروش و رسیدن به سود مناسب در این شغل، باید به چند نکته توجه زیادی کرد. در درجه اول از مد و ترند روز نباید عقب ماند، جدیدترین مدل‌ها را برای فروش، ارائه کرد و تنوع را نیز در شال و روسری‌‌ها را نیز رعایت کرد.

پس از ارائه محصولات با کیفیت، متنوع و مطابق با ترند روز، نحوه چیدمان شال و روسری بر روی میزان فروش تاثیر زیادی خواهد داشت. اگر شما بهترین و زیباترین نوع شال و روسری را برای فروش داشته باشید، اما چیدمان و  قفسه شال و روسری مناسب و  خوبی برای آن در نظر نگیرید، فروش بالایی تجربه نخواهید کرد. در مقابل با یک چیدمان اصولی و ارائه درست شال و روسری به مشتریان، خواهید توانست توجه آن‌ها را جلب کرده و به سمت خرید سوق دهید. در اینجاست که نقش قفسه‌ مناسب شال‌فروشی، بیش‌تر نمایان می‌شود، که در ادامه به دلایل و ضرورت قفسه‌بندی برای مغازه شال و روسری می‌پردازیم.

ویژگی‌‌های مهم هر فروشگاه شال و روسری

دلایل ضرورت قفسه مناسب شال‌فروشی

قفسه‌ مناسب شال‌فروشی یک ضرروت در این شغل به شمار می‌رود که دلایل ضرورت و اهمیت چیدمان شال و روسری در مغازه به شرح زیر است:

قفسه‌ مناسب شال‌فروشی همه محصولات را به خوبی در معرض دید قرار می‌دهد.

در صورتی که قفسه‌بندی فروشگاه شال و روسری خود و نحوه چیدمان آن را به درستی انجام دهید، تمامی محصولات به خوبی در معرض دید مشتریان قرار خواهد گرفت و توجه آن‌ها را جلب می‌‌کند. ضمن اینکه یک زیبایی و جذابیت فوق‌العاده‌ای را برای فروشگاه شما ایجاد می‌کند.

ایجاد احساس راحتی و صمیمیت برای مشتریان

با یک قفسه شال و روسری شیک، می‌توانید به مشتریان خود احساس صمیمیت و راحتی را انتقال دهید. اگر شما از قفسه‌ مناسب شال‌فروشی استفاده کنید همه چیز را در دید مشتریان قرار دهید، برخی از شال‌ها و روسری‌ها را به شکلی بچینید که امکان لمس آن برای مشتری فراهم باشد، آن هنگام احساس راحتی را در مشتری ایجاد خواهید کرد. البته اجازه این کار را نیز به مشتریان بدهید یعنی در کنار این چیدمان شیک، رفتار صمیمانه‌‌ای با مشتریان داشته باشید، تا احساس صمیت به آن‌ها انتقال داده شود. نتیجه این احساس صممیت، بالا رفتن میزان فروش خواهد بود.

نظم‌دهی به فروشگاه

ایجاد نظم، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های قفسه‌ مناسب شال‌فروشی است که باید به آن اشاره کرد. همان طور که می‌دانید برای فروش شال و روسری، معمولا مغازه‌های با متراتژ کم در نظر گرفته می‌شود. از آنجا که شال و روسری یک جنس تک است، فروش آن در مغازه‌‌‌های بزرگ، اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

با توجه به متراژ کم فروشگاه‌‌های شال و روسری، قفسه بندی و چیدمان آن اهمیت زیادی دارد. استفاده از قفسه مناسب شال‌فروشی، به فروشگاه شما نظم می‌دهد و موجب استفاده حداکثری از فضا می‌شود. وجود در نظم در فضای فروشگاه، به مشتریان کمک می‌کند.

ایجاد امکان دسترسی راحت‌تر به شال و روسری‌ها و چیدمان درست

قفسه‌بندی صحیح و چیدمان اصولی در فروشگاه شال و روسری، دسترسی مشتریان به شال روسری‌ها را تسهیل می‌کند، تا آن‌ها بتوانند به راحتی شال و روسری‌ها را برای خرید مشاهده کرده و حتی لمس کنند و از جنس و کیفیت آن مطلع شوند. این نوع چیدمان در فروشگاه، امکان خرید راحت‌تر را برای مشتری فراهم می‌کند و برای این روند برای مشتریان بسیار جذاب و خوشایند است.

مدل‌های مختلفی قفسه‌بندی و قفسه‌ مناسب شال‌فروشی

تا اینجا که با ما همراه بودید، گفتیم که قفسه‌ مناسب شال‌فروشی چه اهمیتی دارد و تا چه اندازه می‌تواند بر روی فروش تاثیرگذار باشد. حالا می‌خواهیم در این بخش در مورد مدل‌های مختلف قفسه‌های فروشگاه با شما صحبت کنیم، اینکه چگونه و چه نوع قفسه‌هایی را برای فروشگاه خود انتخاب کنید و برای نحوه دکوراسیون چیدمان شال و روسری در مغازه چه نکاتی را باید ر عایت کرد.

در درجه اول باید ویترین بیرونی مغازه خود را در نهایت سلیقه بچینید و برای این منظور از جدیدترین ترندهای دکوراسیون استفاده کنید. اگر خودتان در این زمینه تجربه و دانش کافی ندارید، می‌توانید از یک فرد آشنا به این حوزه کمک بگیرید. جدیدترین مدل‌های روسری را در ویترین قرار دهید و سعی کنید بیش‌‌تر ویترین را با رنگ‌ها و طرح‌های شاد پر کنید. از روسری و شال‌هایی که در ویترین، حتما در قفسه‌ها و رگال‌های در دسترس‌‌تر داخل فروشگاه نیز قرار دهید، تا در صورت درخواست مشتری بتوانید به سرعت به او ارائه دهید.

در درجه دوم نوبت به انتخاب قفسه مناسب شال‌فروشی می‌رسد که معرفی انواع آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین قفسه‌ها را برای فروشگاه خود انتخاب کنید.

‌قفسه‌‌های دکوری

قفسه‌های دکوری، نوعی از قفسه‌های فروشگاهی مناسبی است که می‌توانید برای فروشگاه شال و روسری خود مورد استفاده قرار دهید. معمولا به شکل دایره و استوانه‌ای بوده و روسی داخل آن قرار می‌گیرد.

قفسه‌های دیواری رایج‌ترین قفسه‌ مناسب شال‌فروشی

قفسه دیواری از ملزومات هر فروشگاه روسری فروشی است. این نوع قفسه‌ها از جمله اصلی‌ترین قفسه‌هایی است که در هر مغازه شال و روسری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قفسه دیواری این امکان را به شما می‌دهد تا شال و روسری را به صورت طبقه‌بندی شده بر اساس رنگ و مدل بچینید.

سردیس نمایشی

‌ روسری و شال ‌بسته شده روی سر، به مشتریان در انتخاب بهتر کمک کرده و آن‌ها را به سوق می‌دهد. از این رو استفاده از سردیس نمایشی در فروشگاه‌های شال و روسری توصیه می‌شود. سردیس نمایشی را می‌توان نوع دیگری از ملزومات چیدمان مغازه شال و روسری به شمار آورد. شما می‌توانید چندین سردیس تهیه کرده و زیباترین مدل‌های شال و روسری خود را به شکل‌های مختلف روی آن‌ها ببندید و در جایی از فروشگاه خود در دید مشتری قرار دهید.

جمع بندی

انتخاب یک قفسه‌بندی مناسب برای فروشگاه شال و روسری بر روی میزان فروش تاثیر زیادی دارد. ما در این مقاله به قفسه‌ مناسب شال‌فروشی و روسری پرداختیم و به تمام نکات مرتبط با آن نیز اشاره کردیم.

قفسه فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *