سایر تجهیزات فروشگاهی

آشنایی با انواع استند فروشگاهی

 امروزه یکی از روش‌های بسیار آسان و بهینه جهت تبلیغات محصولات جدید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و فروشگاه‌های کوچک است، استفاده از استند فروشگاهی است. شاید همین‌جا برای شما سوال پیش بیاید که برای تبلیغ تمامی محصولات می‌توان از استندهای فروشگاهی استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم فرقی نمی‌کند که شما چه محصول جدید برای ارائه دارید، بهره بردن از استند فروشگاهی در انواع متفاوت، می‌تواند روی تبلیغات شما به شدت تاثیرگذار باشد. همچنین با استفاده از استند در فروشگاه می‌توانید فروش خود را برای آن محصول افزایش دهید. امروزه با توجه به گسترس فروشگاه‌های زنجیره‌ای استندهای تبلیغاتی در شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از مزیت‌های استندهای فروشگاهی این است که باعث زیبایی دیزاین فروشگاه  می‌شوند. ما در این مقاله از کیمیا تندیس، فروشگاه آ‌نلاین سبد فروشگاهی قصد داریم شما را با انواع استندهای فروشگاهی آشنا کنیم.

استند فروشگاهی چیست؟

برای اینکه بیشتر با استندهای فروشگاهی و کاربردهای آن آشنا شوید بهتر است در ابتدا با تعریفی از استند فروشگاهی شروع می‌کنیم. استند فروشگاهی به هر ابزاری گفته می‌شود که در قالب آن محصولات ما در شکل و شمایلی بهتر به مخاطب نمایش داده می‌شود. استندها امروز انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌های عبارتند از: استندهای تبلیغاتی، استندهای فروشگاهی و… . شاید برایتان سوال باشد از هر یک در چه مکان‌هایی باید استفاده کرد؟

تماس با فروشنده

استفاده از استندها براساس نوع آن‌ها و نوع فروشگاه شما کمی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شما از استند تبلیغاتی بیشتر می‌توانید در مراکز بزرگ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌ها استفاده کنید. نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت خواهد بود این است که وضعیت در مورد استندهای فروشگاهی کاملاً متفاوت است. از استندهای فروشگاهی به صورت عمده و جزئی می‌توانید استفاده کنید. استندهای فروشگاهی دارای انواع مختلفی از جمله ایستاده، رومیزی، دیواری و آرشیپل و… هستند که شما براساس نوع نیاز فروشگاه خود می‌توانید از انواع آن استفاده کنید. شاید در برخی از فروشگاه‌ها استندهایی را مشاهده کنید که کارایی چندانی ندارند اما با این وجود آن‌ها را در فروشگاه قرار داده‌اند. برخی از فروشگاه‌داران از استندها به عنوان یک شی در دکوراسیون فروشگاه خود استفاده می‌کنند و شاید هیچ استفاده خاصی از آن نکنند. استندهای فروشگاهی یکی از وسایل بسیار پرکاربردی هستند که علاوه بر شیک بودن ظاهر، کار فروش محصول را ساده‌تر می‌کنند.

استند فروشگاهی

مزیت استفاده از استندهای فروشگاهی

سال‌ها پیش برای دکوراسیون فروشگاه‌ها از قفسه‌های دیواری و کتابخانه‌ای بیشتر استفاده می‌کردند. این دکوراسیون‌های دیواری به فضای داخلی فروشگاه نظم می‌دادند اما برخی از آن‌ها آنقدر بالا بودند که محصولات را از دسترس خریداران دور می‌کردند. به همین دلیل حس بدی به مشتری دست می‌داد که در برخی شرایط باعث می‌شد او خرید نکند. چرا که اگر او تصمیم داشت از بین محصولات متنوع یک انتخاب داشته باشد، مقایسه کردن محصولات برایش بسیار سخت و یا غیرممکن بود. امروزه با توجه به درک رفتار مشتری، سیاست‌های فروشگاه‌ها به طور کلی تغییر پیدا کرده است. الویت اکثریت فروشگاه‌داران مشتری و ارتباط بیشتر با مشتریان است.

امروزه تنوع در محصولات بسیار زیاد شده، به همین دلیل فروشندگان ترجیح می‌دهند انتخاب محصول را به عهده خود خریدار بگذارند و برای راحتی او هرکاری انجام می‌دهند تا سرانجام یکی را انتخاب کند و خریداری کند.

شما برای اینکه بتوانید فروش بهتری داشته باشید باید سعی کنید محصولات خود را جلوی چشم مشتریان خود قرار دهید. برای اینکه می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید محصولات خود را بهتر به مشتری نمایش دهید، استند فروشگاهی است.

شاید بپرسید  چرا استند فروشگاهی

به چند دلیل استفاده از استندهای فروشگاهی به نفع فروشنده است:

  • استندهای فروشگاهی در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند که شما براساس نوع فروشگاه خود می‌توانید، استند فروشگاهی متناسبی را خریداری کنید. استندهای فروشگاهی در هر مکان و فضایی قابل استفاده هستند.
  • ارتباط با مشتریان؛ استندهای فروشگاهی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که عرضه محصولات را ساده‌تر کردند. مشتریان شما به راحتی می‌توانند به راحتی به همه محصولات شما دسترسی داشته باشند و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنند. در این صورت آن‌ها حس خوبی پیدا خواهند کرد، چرا که می‌توانند بهترین انتخاب را برای خود داشته باشند.
  • استندهای فروشگاهی وزن سبکی دارند. موادی که در ساخت استندها استفاده می‌شود باعث شد تا وزن آن‌های بسیار پایین باشد. از این رو حمل و نقل‌شان بسیار راحت خواهد بود. بعضی از افراد تصور می‌کنند استندها بخاطر وزن سبکی که دارند، بی کیفیت هستند. این تصور اشتباهی است چرا که استندها از پایداری مناسب برخورداند و برای اغلب محصولات می‌توانید از آن‌های استفاده کنید.

انواع استند فروشگاهی بر اساس اندازه

همانگونه که در بالاتر هم ذکر کردیم، استند فروشگاهی در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف قابل ساخت است. اما به طور کلی استندها از لحاظ ابعاد به دو دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: استندهای رومیزی و استندهای ایستاده.

استندهای رومیزی به نسبت استندهای ایستاده ابعاد کوچکتری دارند، از این رو فضای کمتری می‌گیرند. از این استندهای رومیزی معمولاً برای نمایش محصولات با وزن کم استفاده می‌کنند.

استندهای ایستاده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برروی زمین قرار می‌گیرند. استندهای ایستاده معمولاً در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف توسط تولیدکنندگان تولید می‌شوند. از این استندها با توجه به جنس و طراحی‌شان می‌توانید برای محصولات مختلف از آن‌های استفاده کنید.

 

انواع استند فروشگاهی بر اساس اندازه

انواع استند فروشگاهی بر اساس نوع محصول

همان‌گونه که گفته شد، شما از استندهای فروشگاهی می‌توانید در هر مکانی برای نمایش یک محصول خاص استفاده کنید. گاهی اوقات برای نام‌گذاری استندها براساس نوع کارایی آن‌ها نامشان را انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال هر فروشگاه آرایشی بهداشتی، سوپرمارکت، لباس فروش‌ها، کتاب‌ فروشی‌ها دارای استندهای مخصوص به خود هستند. به همین دلیل نام استندها در بازار نام‌های متفاوتی دارند. هر استند با توجه به محصولی که در دل خود جای می‌دهد نام متفاوتی خواهد داشت.

انواع استند فروشگاهی بر اساس محل استفاده

علاوه بر محصولی که در استند قرار داده می‌شود، مکان استفاده از این ابزار نیز در نامگذاری و دسته‌بندی استندهای فروشگاهی تاثیرگذار است. امروزه کاربرد استندهای فروشگاهی بسیار گسترش پیدا کرده است. اما برخی از مهم‌ترین آن‌ها براساس محل استفاده عبارتند از: استندهای فروشگاهی، استندهای داروخانه‌ای، استندهای سوپرمارکتی، استندهای فروشگاه زنجیره‌ای و استندهای کتابخانه‌ای و… .

تولید، طراحی و ساخت استند فروشگاهی

استندهای فروشگاهی دارای جنس‌های مختلفی هستند. در طراحی و ساخت استندهای فروشگاهی از یک نوع متریال مشخص استفاده نشده است. انتخاب نوع متریال در ساخت استندهای فروشگاهی تاثیرگذار است. ظرافت، پایداری و کاربرد استندهای فروشگاهی با توجه به نوع متریالی که استفاده می‌شود متفاوت است. برای ساخت و طراحی یک استند چند عامل را در نظر می‌گیرند. اول از همه این را در نظر می‌گیرند که استند در چه مکانی کارآیی دارد و چه محصولی قرار است در آن به نمایش گذاشته شود. همچنین برای ساخت یک استند فروشگاهی و شکل طراحی آن لازم است هزینه ساخت نیز در نظر گرفته شود. یکی دیگر از عواملی که جهت ساخت در نظر می‌گیرند زیبایی است. باید در نظر گرفته شود که آیا این استند باعث زیبایی فروشگاه می‌شود یا نه؟

براساس نوع کارایی می‌توان استند فروشگاهی را در چند مدل مختلف مانند چرخان، ایستا، رومیزی یا دیواری تولید و به بازار عرضه کرد. طراحی استند با توجه به سفارش کارفرما و مهارت تولیدکننده می‌تواند متفاوت باشد.

موادی که در ساخت استندهای فروشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • پی وی سی
  • آلیاژهای فلزی
  • مقوا و یا کارتن پلاست
  • آکریلیک
  • چوب یا سایر محصولات چوبی مثل ام دی اف
  • پلی استایرن و دیگر پلیمرها

استند فروشگاهی

جمع‌بندی

استند فروشگاهی یکی از تجهیزات فروشگاهی است که محصولات را بهتر در معرض دید خریدار قرار می‌دهد. این ابزار نقش مثبتی در طراحی دکوراسیون یک فروشگاه و فروش بیشتر محصولات دارد. امروزه از استندهای فروشگاهی جهت تبلیغات و زیبایی فروشگا استفاده می‌کنند. برای خرید یک استند مناسب متناسب به فضای فروشگاه باید به مواردی مانند پایداری، جنس، شکل طراحی، وزن و ماده سازنده دقت کنید. دو نوع از معروف‌ترین استندهای فروشگاهی استندهای رومیزی و استندهای ایستاده است.

منبع:

www.display.be

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *